fbpx

Konec plýtvání papírem: Tiskárna kompletně vymaže tisk ze stránky!0

Máte černé svědomí z plýtvání papírem? Přemýšlíte, jak jinak si poradit s nutností tisknout desítky stran dokumentů? Firma Toshiba před nedávnem představila novinku, která vás jistě potěší. Jde o zvláštní tiskárnu, která zvládne vytištěný text z papíru vymazat a znovu ho tak připravit pro tisk!

Máte také občas pocit, že při tisknutí stohů dokumentů zbytečně plýtváte papírem? Že jednáte zcela proti přírodě, když vám z tiskárny vyjíždí desítky stran dokumentů na listech, kvůli nimž musely padnout stromy z našich lesů? Podobné myšlenky zřejmě přiměly firmu Toshiba vyvinout úsilí, z něhož vyšla tato fascinující novinka. Jde o technologii, díky níž lze potištěný papír znovu použít pro další tisk. Jak je to možné? Nová technologie totiž zvládne kompletně vymazat stávající vytištěný text a papír tak dokonale vyčistit!

Reklama

Tato nevšední technologie by se mohla stát zajímavou součástí kancelářské techniky a přimět nás úsporněji hospodařit s papírem. Potištěné stránky totiž stačí vložit do zařízení a speciální kopírovací stroj si s ním hravě poradí. Za několik okamžiků vám ven vyjede zcela prázdný papír, který můžete bez problémů znovu použít.

Podle vědců je tato unikátní technologie založena na stejném principu jako vymazatelná pera a zvýrazňovače. A co víc, „mazací“ mechanismus této tiskárny zvládne také skenovat, a tak si kopii papíru, který bude za pár vteřin opět čistý, můžete uložit v počítači v elektronické podobě. Výhodou je tedy minimálně to, že se vám na stole nekupí haldy papírů.

Video si můžete prohlédnout zde:

Přestože tato technologie vypadá skutečně přelomově a 100% „zeleně“, je nutno poznamenat, že je stále ještě ve vývoji a vývojáři pracují na její konkurenceschopnosti. Toshiba zároveň pracuje na příbuzném projektu „S čistým štítem“, v němž chce vytvořit barevnou verzi této modifikované kopírky. Rozhodně se tedy máme na co těšit!

Autor: Jana Poncarová