fbpx

Jak vypadá oplocení, které se vzhledově přizpůsobí okolí?0

Možná právě vybíráte nové oplocení a hledáte něco, co by nenápadně zapadlo do okolního prostředí. Jak to ale dopadne, když se tato snaha dovede do extrému? Výsledkem je chameleonský plot, který se vzhledově přizpůsobí jakémukoli okolí a ročnímu období. Pro zvířata a nevědomé kolemjdoucí by však mohl být i nebezpečný.

Netradiční oplocení je dílem umělkyně Alyson Shotz. Jedná se o plaňkový plot pokrytý reflexním povrchem, ve kterém se zrcadlí okolí. Zájemci jej v posledních letech mohli obdivovat na různých místech a ročních obdobích. V určitém prostředí je plot prakticky neviditelný, jindy např. v zimě vytváří s okolím zajímavé kontrasty.

Reklama

Plot vypadá na první pohled jakoby byl z průhledného skla. (Zdroj: designboom.com)

Nevíme, co přesně chtěla umělkyně tímto počinem publiku sdělit. Snad se celé dílo dotýká tématu přetrvávající bariéry mezi lidmi, která se projevuje v různou dobu s odlišnou intenzitou, možná se jedná jen o atraktivní nápad vzešlý z kreativní kombinace materiálů. Každopádně setkání s takovýmto typem plotu jistě navodí nevšední zážitek. Pro běžný rodinný dům by však podobné oplocení mělo spíše samé nevýhody a mohlo by vést ke zranění volně žijících zvířat, ptáků, ale také nic netušících kolemjdoucích.

Oplocení zrcadlí široké okolí. (Zdroj: designboom.com)

V zeleném trávníku se plot snadno ukryje. (Zdroj: designboom.com)

V zimě je zrcadlový plot více patrný. (Zdroj: designboom.com)

Prolétajícím ptákům by plot mohl způsobit zranění. (Zdroj: designboom.com)

Autor: Jarmila Bajerova