Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

Indický koberec z duší nejen pro cyklisty

Recyklovat se dá snad úplně cokoliv. I vysloužilá duše vašeho jízdního kola může začít žít „nový život“. Tak je tomu alespoň v Indii, kde právě z této suroviny vyrábějí koberce. Zajímavý design oceněný prestižní světovou cenou dokazuje, že tenhle nápad se opravdu povedl. Podívejte se!

07. 10. 2011 | Marie Leschingerová

Ve zkratce:

Koberec vyrobený z rozřezaných duší jízdních kol pro fanoušky recyklace je tady! Výrobek oceněný prestižní cenou za originální produktový design je vyráběn v Indii, u nás ho pořídíte za několik tisícovek.

Milovníci cyklistiky, zbystřete! Představujeme vám neobvyklý koberec, který (nejen) pro vás vytvořila belgická společnost Papilio. O co jde? Koberec z recyklovaných duší jízdních kol!

„Gumové duše rozřezané na úzké proužky se vplétají do tkané struktury.“

Koberec CYCLO je vytvořený z vysloužilých duší jízdních kol. Ty jsou rozřezány na úzké pásy, které se vplétají do tkané struktury. Vše se ručně váže v Indii, kde místní výrobci získávají materiál od místních půjčoven nebo opraven jízdních kol.


Zajímavý doplněk do bytu z dílny belgických designérů. Zdroj: Papilio

Koberec CYCLO díky své nápaditosti a zajímavému provedení navíc letos získal prestižní cenu Red Dot Design Award, která každoročně oceňuje produktový design. V konkurenci více než 4 000 výrobků zvítězil tento recyklovaný gumový koberec, který u nás seženete v síti prodejen Komfort za 4 499 Kč.


Indičtí tkalci tvoří gumový koberec. Zdroj: Papilio

Nadčasový koberec, díky němuž se v Indii zpracují tisíce vysloužilých gumových duší, je označen štítkem, který zákazníka informuje o splnění kritérií ekologické odpovědnosti. Kupující si zároveň může být jistý i tím, že při jeho výrobě nebyly použity chemické látky. Pokud tedy fandíte recyklaci, anebo prostě jen hledáte zajímavý designový kousek do předsíně, je možná koberec CYCLO to pravé.


Koberec vytvořený ručně v Indii. Zdroj: Papilio

Související články

Tagy: NazelenoPlus

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií