Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

Geniální a jednoduché: zásuvka na okno poslouží kdykoliv a kdekoliv

Také se v létě na cestách potýkáte s problémem, kde dobít svůj mobilní telefon? Jistě vás potěší koncept přenosné zásuvky, která poslouží třeba v autě, letadle či kdekoliv jinde. Stačí přilepit na sklo a nabíjet z ní můžete až deset hodin.

03. 05. 2013 | Marie Leschingerová

Ve zkratce:

Zatím jde pouze o koncept, na jehož technických vlastnostech ještě budou pracovat vývojáři. Už teď se ale můžeme těšit na jednoduché řešení problému, kde dobíjet drobnou elektroniku. Zásuvku lze instalovat kdekoliv a díky slunci máte za několik hodin nabito.

Jednoduše geniální. Myšlenka mobilní zásuvky v tomto případě skutečně působí jako něco, co tu mělo být již dávno. Vystihuje ji jednoduchý design od Kyuho Song & Boa Oh a snadné uchycení na sklo. Zkrátka ji jen jednoduše přilepíte na okno a baterie uvnitř se začne nabíjet solární energií. No a elektroniku z ní můžete nabíjet hned, anebo po plném nabití integrované baterie.

„Elektroniku můžete ze zásuvky nabíjet až deset hodin."  

Jde zatím pouze o koncept. Integrovaná baterie je velmi malá, při kapacitě 1000 mAh se hodí třeba pro nabití mobilního telefonu. Pro plné nabití potřebuje asi pět až osm hodin a elektroniku z ní poté můžete nabíjet až deset hodin v kuse. Zásuvka nyní postačí na nabití drobné elektroniky, podle vývojářů bychom se ale brzy mohli dočkat výkonnějšího zařízení s vyšší účinností.

Použití solární nabíječky či konvertoru je skutečně maximálně jednoduché a hodit se může třeba během cest mimo domov. Například při cestě do zahraničí, kdy vám místo adaptéru poslouží rovnou vlastní zásuvka. Použít ji můžete klidně i v autě, letadle nebo venku, hodit se může skutečně kdykoliv. Doufejme, že se tenhle perfektní nápad brzy objeví na pultech obchodů.


Jednoduchá instalace i použití. Sympatický nápad v podobě přenosné zásuvky zatím jako koncept. Foto: yankodesign.com

Související články

Tagy: NazelenoPlus, Technologie

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií