fbpx

Ekologické bydlení: Technologie, nápady, vynálezy0

Každého zajímají lety na Měsíc, futuristické vynálezy a geniální hodinky poháněné solárními panely. Jelikož podobných nápadů je v oblasti ekologie a obnovitelných zdrojů spousta, setkáte se s nimi i na Nazeleno. Specializovaný server o technologiích Ekobydleni.eu vás bude ode dneška zásobovat nejnovějšími vynálezy, nápady a odvážnými plány.

Magazín Ekologické bydlení není v oboru žádným nováčkem. Server vznikl v roce 2007 jakožto jeden z prvních internetových serverů na českém internetu, jež se zaměřily na alternativní zdroje energie jako jsou solární a větrné elektrárny či geotermální energie. Tvůrci využili bohatých zkušeností z provozu příbuzného magazínu Hybrid.cz, ale zaměřili se namísto dopravy na oblast bydlení a energií. V rámci Nazeleno bude fungovat jako samostatná rubrika Technologie a zaměří se nejen na zajímavosti v oblasti ekologie.

Kromě informací o nových možnostech využití solárních panelů či větrných turbín v domácnostech, komunitách či celých státech, zde najdete také v mnoha případech unikátní architektonické novinky, ať už jde o vysoké dubajské mrakodrapy využívající technologií podporujících trvale udržitelný rozvoj, nebo třeba pasivní a nízkoenergetické budovy jednotlivců či firem. V nepolední řadě se Ekologické bydlení zaměřuje také na spotřebiče, šetření energiemi, ale okrajově například i zdravý životní styl.

Reklama

Internetový server Ekologické bydlení už téměř dva roky pravidelně přináší prakticky denně novinky ze světa ekologických technologií, a bude tak zajímavým doplněním obsahu našeho portálu, jež se soustředí spíše na praktické a dostupné výsledky vynálezů. Doufáme, že v rubrice Technologie budete nacházet poutavé a také inspirativní informace.

 

zeroHouse – dokonale pasivní dům

Pasivní dům jako skládačka, to je zeroHouse newyorského architekta Scotta Spechta. Solární panely na střeše slouží k produkci a skladování energie. Při plném nabití dokáží zásobovat zeroHouse i týden bez slunečního svitu. Jinak při slunečném dnu stačí bohatě napájet elektřinou kompletně celý dům. zeroHouse sbírá svou vlastní dešťovou vodu do obrovské cisterny (přes 10 000 l), která je pak silou gravitace distribuována po celém domě.

Co najdete v rubrice Technologie?

solární panelysolární články

větrné turbínyvětrné elektrárny

pasivní domynízkoenergetické domy

geotermální energie

trvale udržitelný rozvoj

obnovitelné zdroje energie

chytré rozvodné sítě

recyklace

mrakodrapy,Dubaj

vytápění

 

Autor: Redakce Nazeleno.cz