fbpx

Hledáte inspiraci pro rodinný dům? Tady je!0

Přepravní kontejnery jako základ pro rodinný dům

Přepravní kontejnery jako základ pro rodinný dům

Asi byste si na první pohled netipli, že tenhle sympatický nenápadný dům se zelenou střechou je kromě střechy výjimečný ještě něčím jiným. Ale je to tak. Jeho stavebním základem jsou totiž přepravní kontejnery! Architekti z firmy Arcgency jim dali zcela novou formu a účel, čímž vznikl tento povedený modulární domek. Spíše než jako dům stojící v čínském městě Wuxi ale působí jako vystřižený z některé skandinávské země.

Dům je vytvořen ze třech recyklovaných přepravních kontejnerů, které jsou obloženy izolačním materiálem. Vnější fasádu tvoří bambus, který zcela zakrývá nevzhledný vlnitý plech kontejnerů. Zelená střecha je lemovaná solárními články a ve výsledku působí nejen jako příjemný estetický prvek, ale zároveň i jako tepelná izolace.
Zásadní výhodou domu je možnost postavit ho velmi snadno, což se jeví jako důležité plus pro oblasti, které mohou být například zasaženy zemětřesením. Modulární domek lze navíc přizpůsobit konkrétním potřebám nejen uživatelů, ale i danému podnebí a místu, na němž stojí.
Na začátku byly kovové kontejnery z vlnitého plechu. Na konci je úžasný vzdušný dům s prosvětleným interiérem. Foto: arcgency.com

Autor: Marie Leschingerová