fbpx

Boty z recyklovaných pneumatik. Až je donosíte, vyrobí z nich zase nový pár0

Šetřit přírodu můžeme i při výrobě obuvi. Inspirací je firma Timberland, která vyrábí podrážky ze starých pneumatik. Obnošené boty navíc zpátky přijímá a vyrábí z nich nové. Jak se vám recyklovaná obuv líbí?

Bota, která šetří přírodu. Označení, které si bez nadsázky zaslouží boty Earthkeepers od firmy Timberland. Když s nimi společnost v roce 2007 prvně přišla na trh, chtěla prostě ukázat světu, že surovinové zdroje můžeme šetřit i v obuvním průmyslu. Boty Earthkeeper mají totiž podrážky z recyklované gumy a samy se mohou po dosloužení stát surovinou pro výrobu nových bot.

„Podrážka bot je ze 42 % tvořena recyklovanými pneumatikami.“

Reklama

Originální obchod s botami Timberland u nás najdete sice jen v Brně, svoje fanoušky mají ale boty šetrné k přírodě už po celém světě. Firma, která má v logu rozrostlý strom, prosazuje ve své výrobě co možná největší snahu po ochraně přírody a jejích zdrojů. Díky tomu vznikla i strategie Earthkeeping, tedy ochrana země, kterou firma realizuje v několika zajímavých krocích.

Tak třeba podrážka. Zvláštní patentovaná podešev nazvaná Green Rubber je až ze 42 % tvořena materiálem z recyklovaných pneumatik. Když bota doslouží, místo toho abyste ji hodili do popelnice, můžete ji vrátit do obchodu, kde podrážku z boty pošlou zpět do výrobny v Georgii. Tam se materiál použije pro výrobu dalších gumových produktů. Boty Earthkeepers  jsou zkrátka vyrobeny tak, aby jejich materiály šly od sebe dobře oddělit a alespoň z 50 % mohly být použity pro výrobu nových bot.


Boty Men’s Earthkeepers® Adventure Splitcup Plain Toe Chukka, $120.00. Foto: shop.timberland.com

Od sandálů až po takzvané „steely“, tak širokou škálu bot firma vyrábí. Chybět mezi nimi pochopitelně nesmí ani treková obuv do terénu, nepostradatelná součást hlavně jarního a letního sortimentu. A když už jsme u toho, ani tyhle boty nepostrádají na výjimečnosti. Už na první pohled zaujmou svou neobyčejnou podrážkou, která je lehká a pružná, díky čemuž můžete celou botu jednoduše „zazipovat“ do malého balíčku a uložit, když je právě nepotřebujete. I podrážky těchto bot do přírody jsou ze 42 % z recyklované gumy. Jak se vám líbí?


Boty Radler Trail Camp za $65.00 zazipujete a hodíte do baťohu. O tom, jak jsou příjemné na nošení, se ale musíte přesvědčit sami. Foto: shop.timberland.com

Autor: Redakce Nazeleno.cz