fbpx

7 zelených vychytávek, které fungují i bez elektřiny!0

Kuchyňský robot, který nepotřebuje elektřinu. Chladič potravin, který funguje i bez zapojení do sítě. Přijde vám to jako sci-fi? Zařízení, která nepotřebují ani watthodinu elektřiny, jsou ale skutečností a pomalu získávají na popularitě. Podívejte se, jak tyhle na proudu nezávislé “vychytávky“ fungují.

Přišla vám někdy na mysl představa situace, kdy bychom se museli obejít zcela bez elektřiny? Tenhle scénář je sice značně nadsazený, i přesto nás ale často až magicky přitahují všechna možná zařízení, která elektřinu při svém provozu šetří, anebo ji vůbec nepotřebují. Vůbec? Ano! A právě taková vám chceme dnes představit. Podívejte se na 7 vychytávek, které fungují prostě jen tak!

Láskyplný květináč coby zvlhčovač vzduchu

Tenhle veselý barevný zvlhčovač je založen na zajímavé technologii, která ke svému fungování vůbec nepotřebuje externí napájení. Pro zvlhčování využívá vrstvenou vlněnou plst a tvarově je pak upraven do velmi příjemného dekorativního tvaru, který snadno zapadne do každého bytu. Zvlhčovač byl navržen pro Nanum projekt, dobročinnou aktivitu, díky níž bude z peněz prodaných zvlhčovačů financováno vzdělávání dětí v nouzi.

Reklama

Je libo modrý či červený zvlhčovač ve tvaru srdce
Je libo modrý či červený zvlhčovač ve tvaru srdce? Zdroj: http://www.yankodesign.com

Sprcha do kapsy

Geniální sprcha kamkoli do přírody je tady! Vzít si s sebou na cesty sprchový kout už vůbec nemusí být obtížné – stačí si pořídit tuhle „kouzelnou“ sprchu, kterou stačí zavěsit do vzduchu a očista může začít. Objem sprchy je okolo 10 litrů a po použití ji stačí zabalit do miniaturního balíčku. Zásobník je navíc vyroben ze speciální tkaniny, která absorbuje teplo a tak si v něm vodu můžete jednoduše nechat na slunci ohřát. Tedy teplá voda a sprcha zadarmo – co vy na to?

Sprcha do kapsy poslouží asi především na cestách
Sprcha do kapsy poslouží asi především na cestách. Zdroj: http://www.iwantoneofthose.com

Termodynamický chladič

Je libo nádobu, které uchová v chladu potraviny, aniž byste ji museli zapojovat do zásuvky? Právě takovou vytvořil Rochus Jacob, který se inspiroval systémem, jenž se využívá v rozvojových zemích. Klíčem k úschově chlazení potravin je využití procesu odpařování vody. K vytvoření produktu návrhář použil suroviny jako bio plasty, hlínu či pěnové sklo. Vnější nádoba, která se doplňuje vodou, uchová potraviny v chladu a o stavu množství vody informuje zelená kontrolka navrchu. Máte tak zaručeno, že vaše potraviny zůstanou pěkně „v chládku“.

Nádoba, která uchová potraviny v chladu i bez elektřiny
Nádoba, která uchová potraviny v chladu i bez elektřiny. Zdroj: http://www.tuvie.com

Aqua drop aneb hra bludiště po současnu

Taky jste milovali hru bludiště, kde se pomocí jemných pohybů snažíte dostat kuličky na jejich místa do těch správných „domečků“? Nová a úžasně originální verze této hry je znovu tady! Aqua drop, hra, ke které nepotřebujete žádnou baterku ani napájení je nakažlivě zábavná a zaujme malé i velké. Úkolem hráče je vytvořit z jednotlivých malých kapek jednu velkou a pomocí naklánění hry do různých úhlů ji dostat do toho správného „domečku“. Zkrátka zábava, která jen tak neomrzí.

Hra bludiště aneb doveď kapku vody do domečku
Hra bludiště aneb doveď kapku vody do domečku. Zdroj: http://www.japantrendshop.com

UV cibule

Tenhle zvláštní název v sobě skrývá přístroj, který svítí a zároveň dezinfikuje vzduch. Jako zdroj energie využívá denního světla – během dne stačí lampu postavit na slunce a v noci vám může místnost zpříjemňovat její tlumené světlo.

Svítící UV cibule zútulní zšeřelou místnost
Svítící UV cibule zútulní zšeřelou místnost. Zdroj: https://www.apartmenttherapy.com/

Samo zahřívací lahev pro děti liamo

I vaše dítě může mít úžasně originální kousek, který se za svůj nápad a provedení rozhodně nemusí stydět. Samo zahřívací láhev liamo navržená Karim Rashid a Ralphem Laurenem potěší asi především rodiče na cestách. Pouhé čtyři minuty totiž postačí k tomu, aby se mléko uvnitř zahřálo, a vy jste mohli svého cvrčka nakrmit. Celá tahle „legrace“ nespotřebuje ani watt elektřiny a k její výrobě nebylo použito PVC ani BPA.

Samo zahřívací láhev pro děti
Samo zahřívací láhev pro děti. Zdroj: http://www.lilsugar.com

R2B2 pomocník do kuchyně

Zajímavý nápad na kuchyňského robota od designéra Christopha Thetarda byl před nedávnem představen v Miláně. Jde o pomocníka do domácnosti, který zvládne drtit, míchat a zpracovávat potraviny bez potřeby elektrické energie. A v čem celý systém spočívá? Tajemství se skrývá ve využití setrvačníku.

Mechanický robot do kuchyně
Mechanický robot do kuchyně. Zdroj: http://www.designsojourn.com/

Autor: Jana Poncarová