fbpx

Naučte se, jak vybrat vhodné LED osvětlení do každého pokoje0

Pomocí LED osvětlení dokážete ušetřit až 80 % elektrické energie ve srovnání s běžnými žárovkami, a navíc díky nim mnohem efektivněji přeměníte energii na světlo spíše než na tvorbu tepla. Buďme však zcela upřímní, chladné světlo LED žárovky není vždy pocitově nejpříjemnější. Jak tedy nasvítit LED světlem každý pokoj tak, abyste se doma cítili komfortně a zároveň šetřili energii a žili ekologičtěji?

Zdroj: unsplash.com

Mít dostatek světla v kuchyni je základ

Kuchyň v podstatě slouží jako pracovní místnost, ve které se postupně probouzíme během přípravy snídaně, užíváme si společné chvilky u vaření nebo se soustředíme při přípravách hostin pro návštěvy. Ideální tedy je, pokud si do ní pořídíte výraznější LED stropní svítidla v chladnější bílé barvě a nad kuchyňskou linku umístíte LED pásky. Vrstvení světel pak můžete podpořit ještě o něco teplejším osvětlením nad jídelní stůl.

Ložnice a dětský pokoj pro kvalitní odpočinek 

V ložnici a dětském pokoji byste se měli vyhýbat chladnému modrému světlu, které může výrazně přispívat k problémům s nespavostí. Místo toho zvolte raději teplejší odstíny LED světel a zkuste se zaměřit spíše na bodové a stojací lampy než na stropní osvětlení. Pokud vy nebo vaše děti rády čtete v posteli, dopřejte si také kvalitní LED stolní lampy s neutrální bílou barvou, která vytváří silný kontrast na stránkách knih a časopisů.  

Obývák by měl být oázou radosti a harmonie

V obýváku hostíte svou rodinu a přátele, sledujete televizi nebo jenom odpočíváte s knížkou v klíně. Proto tato místnost vyžaduje o něco teplejší a relaxačnější tóny osvětlení. Nejlepším krokem je vsadit na bodová světla s LED žárovkami, které můžete doplnit dizajnovými lampami a LED páskem za televizí. Ten dokáže krásně ztlumit světelný žár z obrazovky a ulevit tak vašim očím během filmového večera.

Zdroj: pexels.com

Posviťte si na to v koupelně

V koupelně potřebujete mít ve všem jasno. A to nejlépe hned od rána. Proto se nebojte sáhnout po jasném LED páskovém osvětlení, které umístíte kolem zrcadla, abyste získali co možná nejlepší přehled o tom, jak vypadáte předtím, než půjdete do práce. Nezapomeňte však ani na (klidně o něco chladnější) stropní LED světlo, které osvítí prostor sprchy.

Pracovna s napodobením denního světla

Pracovnu byste měli nasvítit světlem, které bude maximalizovat vaši produktivitu, udržovat vás v soustředění a imitovat přirozené denní světlo. Kromě běžného osvětlení si proto dopřejte i skvělá funkční svítidla na stůl v podobě LED lampy. Ideálně s možností přepínat si barvu světla z chladnější bílé, která je vhodná hlavně v brzkých ranních hodinách na teplou bílou ideální pro večerní práci.

Autor: Komerční sdělení