fbpx

Nakupování na internetu přináší řadu výhod i značnou finanční úsporu0

Nakupování na internetu neboli přes internet je dnes běžnou záležitostí. Jaké výhody přináší on-line nakupování? Jak ještě více ušetřit při nákupech? Jak je na tom česká e-commerce a jaké novinky přináší internetové nakupování? Jak jsou na tom e-shopy v rámci získání zákazníků?

Výhody nákupu na internetu

Čím dál více lidí nakupuje na internetu. Mezi nejvíce kupované zboží stále patří elektronika, oblečení, kosmetika, knihy, ale také je zde nárůst nakupování potravin na internetu. Dnes je možné koupit přes internet prakticky cokoli. A samotné on-line nakupování přináší řadu výhod. Česká e-commerce prosperuje a náleží mezi nejrychleji rostoucí trhy ve střední i východní Evropě. Není se čemu divit. Jaké přednosti má nakupování na internetu?

  1. Finanční úspora – ceny na internetu jsou významně nižší než v kamenných obchodech, což je dáno i tím, že v případě e-shopu není třeba mít k dispozici dostatek prostoru a zaměstnance, a to má rovněž příznivý vliv na konečnou cenu zboží. Další ocenitelnou záležitostí je i snadné a rychlé porovnávání cen v různých e-shopech, a najít tak konkrétní zboží za co nejvýhodnější cenu, což je v kamenné prodejně nereálné.
  2. Racionálnost – nakupujete z pohodlí domova, není třeba trávit čas na cestě do obchodu, stejně tak není třeba se mačkat v davu, týká se zejména různých výprodejů, akcí a vánočních nákupů, odpadá čekání ve frontě. Ušetříte tím čas i peníze. On-line nakupovat dnes můžete kdekoli a kdykoli, tj. ve dne i v noci, rovněž o svátcích apod. Nákupy na internetu můžete provést jak ze svého počítače, notebooku, tabletu, tak mobilu.
  3. Dostatečná obeznámenost – v kamenných obchodech je možné se setkat s malou informovaností, neochotou prodavačů a velmi často spíše s nedostatkem odborného personálu. Při nakupování na internetu máte vždy k dispozici podrobné informace o daném zboží/výrobku. V případě nesrovnalostí je možné se dotázat a čekat obratem odpověď a pomoc. Stejně tak v případě, že zakoupený produkt nebude vyhovovat, máte možnost zboží vrátit či vyměnit.
  4. Přínos v doručení zboží – výhodou je, že zboží vám bude doručeno až domů, tudíž odpadá tahání se s taškami či těžkými věcmi. Pohodlné a snadné. Ocenitelné při větších nákupech, ale také pro ty, kdo třeba nemají k dispozici automobil, pro starší osoby nebo osoby na nemocenské apod. Zkrátka komfort v rámci doručení přímo až do bytu.

Jaké novinky přináší online nakupování?

Každým rokem se nakupování přes internet zdokonaluje nejen v rámci novinek a pokroku v technologii. Co nejvíce ovlivní a mění v rámci zlepšení online svět nakupování? Jednoznačně jde o mobilní zařízení, sociální média, regulaci, umělou inteligenci a personalizaci.

Až z poloviny je dnes nakupováno na internetu prostřednictvím mobilního neboli chytrého telefonu či tabletu. Podíl mobilních plateb každým rokem narůstá. Mezi novinky stále náleží sociální média, která nyní slouží coby prostředek pro komunikaci a marketing, ale také se dá přes ně zboží i prodávat.

Prosazení českých e-shopů aneb jak získat zákazníky

Pro e-shop je důležitá rychlost webu. Rychlost načtení je jednou z priorit. Lidé na internetu nechtějí a ani nebudou čekat. Nehledě na to, že pomalu načítající se web nepůsobí zrovna profesionálně a věrohodně. Přínosem pro e-shopy jsou kvalitní fotografie. Je známo, že pěkné fotky prodávají. Dnešní zákazníci nechtějí kupovat zajíce v pytli a díky značné konkurenci ani nemusí. E-shopy tak nabízí kvalitní fotografie, ale také 3D fotografie či 360stupňové fotky, animace a populární videa, ať už produktová, nebo promo apod.

Video má i tu výhodu, že je mnohem tvárnější než fotografie, nabízí daleko více možností, jak vše ukázat originální, a především srozumitelnou formou. Mezi další metody v prosazení se a získání většího počtu zákazníků a udržení stávajících je i způsob mnohem jednodušší platby a rychlejší dopravy, stejně tak i volba z více variant v rámci doručení.

Využití kuponové neboli slevové strategie

Efektivní způsob e-shopu k získání nových zákazníků a udržení stávajících. Zákazník takto může ještě více ušetřit. Využití slevových kódů a nakoupit na internetu výrazněji se slevou je možné po celý rok. Není třeba čekat je na sezonní výprodeje. K většině nákupů dochází právě i díky tomu, že je k tomu doslova pohání slevové kupony.

Rovněž z logických důvodů se uživatelé/internetoví zákazníci vracejí k nákupům, kdy využili slevové kupony. Stačí zadat slevový kód při nákupu a slevu získáte ihned, neboť se automaticky odečte od původní ceny kupovaného zboží. Značnou výhodou je i to, že slevové kupony je možné použít takřka na vše, od nákupu elektroniky přes potraviny, oblečení až po slevy na pilulka.cz . Díky tomu můžete využít slevové kódy, a tak je možné nakoupit ještě snadněji, kdy máte vše na jednom místě a přehledně.

Autor: Komerční sdělení