Prohlédněte si krásnou dřevěnou chatu z brazilské džungle jménem Monkey House. Její autor, architekt Marko Brajovic, ji vytvořil coby útočiště pro své přátele v průběhu pandemie koronaviru.

Ve chvíli, kdy začala celosvětová pandemie koronaviru, vzal Marko svou ženu, dvě děti a psa a přestěhovali se do ARCY – domu, který navrhl a postavil uprostřed přírody. Monkey House pak vznikl jen kousek od něj, coby penzion pro rodinné přátele, aby si i oni mohli užít chvíle klidu.
„Když jsme se s rodinou přestěhovali do naší chaty, uvědomil jsem si, že nejsme jediní, kteří by rádi udělali to samé. Proto vznikl Monkey House – aby tuhle možnost měli i naši přátelé a užili si tady kratší nebo delší chvíle klidu v bezpečné oblasti,“ říká Marko Brajovic.
ReklamaCelý prostor je doslova propojen s okolní přírodou.
Obývací pokoj lze využít jako další hostinskou ložnici.V chatě je také celá řada výrobků od lokálních tvůrců. Například předměty od Guaraní – domorodých obyvatel z jižní Brazílie a Paraguaye. V kuchyni je všechno potřebné vybavení.
Koupelnu najdete ve střední části stavby.
V interiéru je použito více druhů dřeva s bambusovými prvky
Závěsy jsou lokálním výrobkem z rybářských sítí.
Nábytek v sobě snoubí japonský a místní domorodý design.Nechybí ani skříně pro uskladnění oblečení.
Přední část chaty je tvořena okny.
Obklady chaty jsou z dřeva jménem garapeira – tropického tvrdého dřeva tmavé barvy. Střecha je vyrobena z galvalumu – upraveného typu vlnitého plechu.
V horní části domu se nachází terasa.
„Díky pandemii koronaviru probíhala stavba chaty poněkud složitěji. „Přísné bezpečnostní hygienické podmínky omezily náš tým pouze na tři konstruktéry,“ vysvětluje Brajovic.
Další výzvou bylo vystavět chatu uprostřed lesa – kvůli pandemii zde nebyli žádní dodavatelé, kteří by dodávali potřebné vybavení pro stavbu v takto obtížně dostupném prostoru.
Moneky House zaujímá mezi stromy prostor o rozměrech 5 x 6 metrů. Uchycení stavby v terénu je pak inspirováno palmami Jucara.
Zdroj: Dezeen, Foto: Rafael Medeiros and Gustavo Uemura