Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

Nabíjecí stanice v Humpolci dokáže denně odbavit až čtvrtinu všech elektromobilů v tuzemsku

Jedna z největších nabíjecích stanic pro elektromobily v Evropě se nachází na dálnici D1. Unikátní nabíjecí stanici vybudovala u dálničního sjezdu na Humpolec energetická společnost E.ON loni v červnu. Za jejím úspěchem stojí počet nabíjecích stojanů, rychlonabíjení i překvapivý design.

31. 01. 2017 | redakce Nazeleno.cz

Ve zkratce:

Jediné místo v České republice, kde si řidiči mohou nabít svůj elektromobil na stojanech Tesla Supercharger, zaujalo i v zahraničí. Za jejím úspěchem stojí počet nabíjecích stojanů, rychlonabíjení i překvapivý design.

Počtem nabíjecích stojanů se stanice řadí k největším v Evropě

Nabíjecí stanice u Humpolce je v České republice naprostým unikátem a primát drží také ve východní Evropě. Nabízí totiž šest nabíjecích míst Tesla Supercharger, pět dalších stojanů pro běžné nabíjecí standardy elektromobilů i klasickou zásuvku. „Co se týče počtu stojanů, řadí se naše nabíjecí centrum k těm větším stanicím v Evropě. Unikátní je i možnost v krátkém časovém úseku reagovat na přicházející technologie a navýšit kapacitu stojanů na „vyšší rychlost“, protože máme k dispozici 2 trafostanice,“ popisuje Hana Pásková, manažerka výstavby stanice ze společnosti E.ON.

Nejčastěji se objevují řidiči Nissan Leaf a BMW i3, 25 procent tvoří cizinci

Díky vysokému počtu nabíjecích stojanů je stanice ve Vystrkově u Humpolce schopná za den odbavit čtvrtinu všech elektromobilů v České republice. U stojanů se každodenně vystřídají prakticky všechna elektroauta i hybridy. Nejčastěji se ale objevují řidiči Nissan Leaf a BMW i3, denně zde natankují také zhruba dvě desítky vozů značky Tesla. Nemalou část zákazníků představují cizinci. „Naše klientela je přibližně z 25 procent zahraniční a stanici si velmi pochvalují. Opakovaně zmiňují překvapivý design, zastřešení, ale i venkovní posezení a vnitřní občerstvení,“ říká Pásková a dodává, že wifi a možnost nabíjení mobilních telefonů dnes již považují za samozřejmost.

Tesla Supercharger v nabíjecí stanici na D1 u Humpolce.

Automobil nabijete na 80 % baterie za půl hodiny

Design nabíjecí stanice oceňují i tuzemští řidiči. „Co se týče designu, jsme stále považováni za jednu z nejkrásnějších stanic na světě,“ doplňuje Hana Pásková ze společnosti E.ON. Stejně tak zákazníci oceňují možnosti rychlonabíjení. V České republice jde stále o jedinou stanici s nabíjecími stojany Tesla Supercharger, které jsou nejvýkonnějšími nabíječkami na světě. Běžně si zde řidiči dobijí svůj automobil na 80 % baterie do půl hodiny.

Související články

Tagy: Energie

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií

Katalog firem

Citybikes s.r.o.

Firma Citybikes s.r.o. se zabývá prodejem a výrobou městských kol, elektrokol, a příslušenství pro městskou…

<!-- -->
Lindab s.r.o.

Výrobce a dodavatel lehkých střešních krytin, okapového systému, rovinných a trapézových plechů, systému…

<!-- -->
THERMOIL s.r.o.

Prodáváme ekologický topný olej s certifikátem kvality po celé ČR za nejnižší ceny. Zajišťujeme dodávku,…

<!-- -->
VESPER HOMES – plnohodnotné nízkoenergetické a pasivní domy

VESPER HOMES - Nová generace difúzně otevřeného stavebního a konstrukčního sytému na bázi masivního dřeva.…

<!-- -->
Družstevní závody Dražice – strojírna s.r.o.

Značka DZ Dražice, která existuje již od roku 1956, je zárukou kvality, výkonu a hodnoty ohřívače vody.…

<!-- -->
Chcete být na tomto místě? Zvolte zvýhodněný zápis!