fbpx

Na sobotu se chystá největší farmářský trh v Praze0

Nejvyšší počet stánků, největší prodejní plocha, nejpestřejší sortiment, nejlepší parkování, nejlepší servis pro zákazníky. To jsou atributy, kterými chce přilákat návštěvníky farmářský trh, který se koná v Holešovické tržnici v památkově chráněném secesním Pavilonu 22 a jeho okolí v sobotu 28.8. od brzkého rána do odpoledních hodin. V rámci akce bude představena veřejnosti a médiím i nová patronka farmářského trhu, koza Zuzanka, kterou starosta Prahy 7 Marek Ječmének vyznamená symbolickým věncem složeným z ovoce a zeleniny.

„Návštěvníky čeká rekordní počet stánků a nejrozsáhlejší výběr z produktů českých zemědělců.“

Reklama

Na organizaci farmářského trhu se podílí radnice Prahy 7 se společností Delta Center, která areál Holešovické tržnice spravuje. „Očekáváme, že celkový počet stánků přesáhne stovku,“ uvádí ředitel marketingu Holešovické tržnice a manažer farmářského trhu Jan Štíhel a dodává: „Návštěvníci se můžou těšit kromě tradičního ovoce a zeleniny i na domácí uzeniny, mléčné výrobky, pečivo, mošty, med, čerstvé mléko z mléčného automatu a řadu dalších domácích produktů. Pro hladové a žíznivé návštěvníky bude připraveno staročeské občerstvení nebo kvasnicové pivo z Krušovic.

Holešovický farmářský trh se může pochlubit i nejlepším zázemím a servisem pro zákazníky. Na rozdíl od jiných trhů je přímo v areálu tržnice kapacita přes 500 parkovacích míst, přičemž první hodina parkování je zdarma.  Většina stánků se nachází pod střechou secesního památkově chráněného Pavilonu 22. „Nepřízeň počasí pro náš trh není problém,“ upozorňuje Jan Štíhel. Standardem pro prodejce z řad farmářů je viditelné označení přesné lokality, odkud jejich produkce pochází, a ochutnávka nebo vystavení vzorku.

Patronkou farmářského trhu je koza Zuzanka

V rámci akce bude představen veřejnosti a médiím v 10 hodin v prostoru venkovní části trhu před halou 22 nový patron farmářského trhu, koza Zuzanka z rodinné farmy v Nevhizdech u Prahy, kterou starosta Prahy 7 Marek Ječmének vyznamená věncem složeným z ovoce a zeleniny. „Zuzanka symbolizuje hodnoty našeho farmářského trhu: zdravou výživu, alternativní a přitom hodnotnější způsob nakupování potravin, důraz na kvalitní české produkty a velkou šíři sortimentu, který zahrnuje nejen zeleninu a ovoce, ale i výrobky z mléka a masa,“ vysvětluje Jan Štíhel.

Na organizaci a propagaci trhu se podílí i radnice Prahy 7. Starosta Marek Ječmének k tomu podotýká: „Farmářský trh v Holešovické tržnici je veřejně prospěšnou aktivitou, která zvyšuje kvalitu života občanů našeho obvodu a posiluje jejich loajalitu k místu, kde žijí. Proč by měli vážit cestu do pozlátkových nákupních center a hypermarketů na periférii Prahy, když mají téměř v centru města výborně dostupný trh, který nabízí kvalitnější potraviny i jedinečnou atmosféru tržnice se stoletou tradicí.“

Holešovická tržnice a radnice Prahy 7 plánují pokračovat v pořádání farmářských trhů v Holešovické tržnici i po prázdninách, a to každou druhou sobotu v měsíci až do konce listopadu. Kromě toho funguje v Pavilonu 22 tržiště s čerstvými potravinami každodenně. „Nejsme jenom nadšenci farmářských trhů, ale profesionálové provozující originální tržní areál. Nikde jinde nenajdete na jednom místě vedle sebe farmářský trh, luxusní restauraci, největší obchod s elektronikou v zemi a klasické stánky se vším možným. Atmosféra Holešovické tržnice je jedinečná a my ji chceme dál rozvíjet,“ vysvětluje filozofii tržnice Jan Štíhel.

Autor: Redakce Nazeleno.cz