fbpx

Myslíte jako podnikatelé na ekologii? Zažádejte o dotace z EU0

Pokud přemýšlíte v širších souvislostech a záleží vám na životním prostředí, pak můžete jakožto podnikatelé či OSVČ využít hned několik dotačních programů z Evropské Unie. Poradíme vám, kde seženete peníze na financování svých projektů.

Dotace OPPIK

Využijte operační program Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost

Operační program Životní prostředí (OPŽP) je součástí programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost (OPPIK). Tento program slouží k finanční podpoře všech podnikatelů, kteří chtějí přivést k životu projekty zaměřené na úspory energie, rozšíření nízkouhlíkových technologií, úspory v bytových domech a další.

Podpora rekonstrukce nemovitostí

Řadíte se k malým nebo středním podnikatelům a rozhodli jste zrekonstruovat své podnikatelské prostory? Tak neváhejte. Do konce května 2019 můžete zažádat o dotaci na modernizace objektu či nákup technického zařízení budovy. Důležitým předpokladem pro získání dotace jsou nulové nedoplatky vůči státním institucím, 2 uzavřená účetní období a dostatek peněz na financování projektu z vlastních zdrojů. Jelikož je dotace vyplácena až zpětně, budete možná potřebovat finanční injekci v podobě business úvěru.

Reklama

Nakupte elektromobily včetně dobíjecích stanic

Chcete využívat alternativní způsoby využívání energie? Pak nezáleží na tom, jak velký podnik vlastníte.  Program Nízkouhlíkové technologie je určen pro firmy, které chtějí snížit náklady a tím i negativní dopady na životní prostředí. Z dotací si tak můžete pořídit elektromobily, dobíjecí stanice nebo stroje na zpracování druhotných surovin.

Produkujte méně odpadu

V současnosti se připravuje také program Prevence vzniku odpadů, který by se měl otevřít v březnu příštího roku. Cílem programu je snížení komunálního a průmyslového odpadu prostřednictvím nových technologií. Tento program bude určený pro podniky i fyzické podnikající osoby či veřejné subjekty. Peníze z dotací tak můžete použít nejen na modernizaci technologií, ale například i na pořízení domácích kompostérů.

Počítejte s tím, že peníze vám vyplatí až zpětně

Přestože peníze z dotačních programů vám mohou ušetřit nemalé peníze, myslete na to, že jednou z podmínek pro získání je dostatek peněz z vlastních zdrojů. V praxi to znamená, že projekt nejdříve musíte přivést k životu a peníze dostanete až po jeho realizaci. Právě z tohoto důvodu se vám vyplatí zaměřit se na business úvěry pro podnikatele, ve kterých získáte úvěr za nejlepších možných podmínek.

Autor: Redakce Nazeleno.cz