fbpx

Myslete na své zdraví v kanceláři i na home office. Pomůže vám ergonomická židle0

Většina z nás dnes svou pracovní dobu doslova prosedí u počítače – v jedné poloze, na jedné židli, na jednom místě. Díky tomu se můžeme dříve či později potkat hned s několika nepříjemnými zdravotními problémy. Lze jim ovšem předejít, například výběrem správné ergonomické židle.

Špatné sezení se podepíše na vašem zdraví

Zdravotní potíže způsobené nesprávným sezením se mohou zprvu ohlásit pouze nenápadně, ale pokud budeme signály našeho těla ignorovat, mohou se rozvinout a nepříjemně nás potrápit. Nejčastěji se jedná o bolesti zad, které mohou přejít do bolesti rukou, zánětu šlach či svalů a o slovo se mohou přihlásit i známé karpální tunely. Všem těmto problémům byste měli samozřejmě předcházet. Například pravidelnými přestávkami, při kterých se projdete a protáhnete, a hlavně zdravým sezením i používáním ergonomických pomůcek. Tou základní je pak správná pracovní židle.

Jak vybrat židli, kterou ocení nejen vaše záda

Nejlépe uděláte, když si kancelářskou židli vyberete přesně na míru vašim potřebám. Zaměřit byste se měli hlavně na nosnost židle a mechaniku pro pohyb sedáku a opěráku. Nabídka na trhu je v této oblasti dnes opravdu bohatá, ale stojí za to si v ní najít odpovídající kvalitu. Jednou z nejlepších a nejoblíbenějších kancelářských židlí je například Ergohuman Plus Elite Color. Ta nabízí nejen celou řadu funkcí, ale i velký výběr inovativních řešení pro vaše maximální pohodlí. A potěší i estéty – můžete si ji totiž i barevně sestavit díky široké škále potahů, kterými je židle čalouněna, a na výběr je i ze dvou barev síťoviny pro opěradlo a hlavovou opěrku. Rádi si občas při práci natáhnete nohy? Není problém – židli Ergohuman Plus Elita Color si můžete koupit i v sadě s ponožkou a podstavcem pro práci s notebookem.

Pokud chcete zdravě sedět, ale pro pořízení židle máte o něco nižší rozpočet, určitě vás zaujme model Futura 4 S, která také nabízí vysoké ergonomické vlastnosti, například:

  • Multifunkční 4D loketní opěrky;
  • nastavitelnou opěrku hlavy;
  • úpravu pružnosti střední částí sedáku a další.

Věříme, že pokud si pro práci vybere některou z těchto uvedených ergonomických židlí, změnu brzy poznáte. A určitě vám po takhle „prosezených“ hodinách zbude i víc energie a elánu pro vaše koníčky.

Autor: Komerční sdělení