fbpx

Montáž venkovních žaluzií není žádná věda0

Mezi největší výhody venkovního stínění patří bezesporu dokonalé zatemnění a ochrana před slunečními paprsky. Málo z nás si však uvědomuje také to, že montáží venkovních žaluzií ušetříme ročně v domácnosti značné finance za klimatizaci i vytápění. Implementace stínění navíc není nikterak složitá.

Implementace venkovního stínění v podobě venkovních žaluzií je možná již ve fázi projektu nebo při rekonstrukci. Zdroj: Climax.cz

Venkovní žaluzie sníží teplotu v místnosti až o 10 °C

Představte si, že je parné léto, sedíte doma v obývacím pokoji a abyste se cítili dobře, není potřeba zapínat větrák nebo si pořizovat klimatizaci. Co vám bohatě stačí? Venkovní žaluzie. Dokáží snížit teplotu v interiéru až o 10 stupňů, díky čemuž ročně ušetříte značné náklady za nezdravou klimatizaci.

Venkovní žaluzie jsou elegantním designovým doplňkem domácnosti. Navíc šetří nemalé peníze za energie. Zdroj: Climax.cz

Jakými dalšími výhodami se venkovní stínění pyšní?

  • Žaluzie využijete po celý rok ke snížení nákladů za vytápění i za klimatizaci.
  • Díky naklápění lamel lze zároveň regulovat množství světla i větrat.
  • Žaluzie lze do domu namontovat téměř kdykoliv – nemusí být zahrnuty do projektu domu.
  • Vytváří perfektní soukromí, a to především v ložnici nebo v dětském pokoji.

Na montáž venkovních žaluzií není nikdy pozdě

Je jedno, zda dům teprve plánujete a máte žaluzie zakomponované již ve fázi projektu, nebo rekonstruujete. Díky této přednosti jejich obliba rok od roku roste.

Žaluzie členíme dle způsobu umístění:

  • S krytem z hliníkového plechu – zakrývá horní nosič i svazek lamel, chrání vytažené žaluzie před povětrnostními vlivy.
  • Samonosné provedení – žaluzie je kotvena přes vodicí lišty do ostění, využívá se v případě, že není možné uchytit na dům horní nosič.
  • Do speciálního stavebního překladu HELUZ – překlad v sobě ukrývá dutinu, ve které se před zraky ukryje nábal lamel, přičemž vlastnosti překladu jsou stejné jako u běžných nosních překladů. Žaluzii lze namontovat i po dokončení stavby.

U novostaveb vítězí podomítkové schránky pro venkovní žaluzie

Trendem dnešních novostaveb jsou jednoznačně schránky pro venkovní žaluzie skryté pod fasádou domu. Tímto způsobem se zachová dokonalá čistota architektonického řešení vašeho domu. Je však potřeba myslet na tento typ žaluzií již ve fázi projektu domu nebo při zateplení.

Trendem jsou schránky pro venkovní žaluzie skryté pod fasádou domu. Zdroj: Climax.cz

Venkovní stínění se v tomto případě montuje do schránky skryté pod fasádou. Když se žaluzie vytáhnou, jsou uschované ve schránce a chráněné před větrem i deštěm. Podomítková schránka je vyrobena na míru a rozměr vychází z velikosti okna nebo dveří.

Nadchne vás důmyslnost podomítkové schránky. Ta je vyrobená ze speciálního a odolného materiálu Purenit. Pyšní se dlouhodobou teplotní odolností + 100 °C i krátkodobou odolností + 250 °C.

Podomítková schránka je vyrobena ze speciálního a odolného materiálu Purenit. Zdroj: Climax.cz

V případě, že se rozhodnete realizovat dodatečné zateplané svého domu, jsou podomítkové schránky ideálním řešením.

Nejoblíbenější typ venkovního stínění jsou žaluzie Z-90 noval

Ke špičce mezi venkovními žaluziemi patří typ Z-90 Noval, který díky dokonalému doklápění lamel patří k nejlepším žaluziím na trhu.

Nejoblíbenějším typem venkovních žaluzií jsou žaluzie Z-90 Noval. Zdroj: Climax.cz

Patří k technologicky nejdokonalejším typům žaluzií a zajišťuje pro vás vysoký komfort. Nejen, že mají moderní vzhled hodící se pro jakoukoliv stavbu, ale také si můžete vybrat z 25 barev.

Autor: Komerční sdělení