fbpx

Moderní vytápění od čtvrtka v Letňanech0

4. ročník mezinárodního veletrhu zelené energie, vytápění a vzduchotechniky se koná od tohoto čtvrtka na pražském výstavišti v Letňanech. Svým návštěvníkům přináší nové trendy v oblasti úspor energie, a stejně jako v minulosti také v letošním roce bude klást důraz zejména na oblast ekologických zdrojů energie.

Moderní vytápění – základní fakta

Místo konání: PVA Letňany – Praha
Doba konání: 26. a 27.2 od 10–18 hodin, 28.2. od 9-18 hodin, 1.3. od 9-16 hodin
Základní vstupné: 150 Kč (120 Kč při předchozí registraci přes internet)
Zvýhodněné vstupné po 14. hodině: 120 Kč
Cena dětského vstupu: 10 Kč
Cena parkovného: 100 Kč/den

Počet vystavovatelů: 78
Hrubá výstavní plocha: 2 400 m2

Reklama

Nechybí špičky z oboru

V porovnání s předchozími ročníky nebude letošní Moderní vytápění ve znamení obrovského růstu, ale spíše kvality a špičkových produktů většiny předních firem z České republiky a Slovenska. Počet vystavovatelů se, stejně jako velikost výstavní plochy, ustálil, a to samé se dá říci také o oborech, v nichž se návštěvníci dozví informace o nejnovějších produktech i trendech. Již tradičně tvoří doménu veletrhu oblast ekologického vytápění, techniky pro ohřev, izolací nebo také komínů. Všechny tyto oblasti mohou shodně přinést vaší domácnosti znatelnou úsporu energií.

Jednou z nejucelenějších sekcí výstavy bude také letos sekce tepelných čerpadel, kterou tvoří nejprestižnější firmy s širokou nabídkou tepelných čerpadel. Vývoj v této oblasti jde neustále kupředu, klade se důraz na snižování energetické spotřeby, tepelná čerpadla jsou připojena na inteligentní systémy, zvyšuje se jejich kvalita a není opomenut ani design tepelných čerpadel jako takových. Na veletrhu předvede tyto produkty řada firem jako Regulus, Stiebel Eltron, Tepelná čerpadla IVT, Tepelná čerpadla Nibe, Tepelná čerpadla AIT a další. Právě Regulus představí na výstavě produk EcoAir-EcoEL Solar, kompaktní systém topení s ohřevem vody pro domácnost, využívající tepelné čerpadlo a solární systém.

Nováčkem mezi vystavovateli je například španělská firma Clamar Europe S.A., která je výrobcem a distributorem všech produktů potřebných pro realizaci instalací solárních elektráren. Společnost byla založena v roce 2004, a nachází se v samotném  finančním centru Madridu. Poprvé se návštěvníkům také představí společnost DOVRE, jež se zabývá dovozem a velkoobchodním a maloobchodním prodejem litinových a ocelových krbových kamen, kachlových kamen, sporáků na tuhá paliva a elektrických krbů.

Doprovodný program: soutěže i přednášky

V rámci veletrhu se také bude konat množstvích dorovodných akcí. Jednou z nich jsou odborné přednášky na aktuální témata. Přednáškový sál najdete přímo v hale č.3 pod číslem 3B18. Návštěvníci se mimo to mohou zúčasnit množství soutěží; na expozici společnosti THERMONA získá jeden z nich po zodpovězení jednoduché otázky kotel THERM 23 CL včetně digitálního prostorového termostatu. Další soutěž o hodnotné ceny je připravena ve spolupráci s firmou EKO-KOMÍNY. Návštěvníci musí najít jeden z označených komínů a spočítat, z kolika dílu je postaven. Hlasovací lístky jsou k dispozici u každého komínu.

Součástí doprovodného programu je pak také soutěž „O nejpřínosnější exponát veletrhu“. 

Autor: Redakce Nazeleno.cz