fbpx

Město v oblacích v podobě lotosového květu. Vyroste futuristická stavba v Londýně?0

Lotosový květ jako symbol čistoty – právě takový tvar má mrakodrap, který by mohl vyrůst uprostřed Londýna. Má být hlavně místem pro relaxaci uprostřed stromů, palouků a rybníků pod otevřeným nebem. Ve výšce několika set metrů, daleko nad smogem velkoměsta.

Město v oblacích – město budoucnosti. Úchvatný návrh architektů v podobě lotosových květů otevírajících se vstříc slunci v několikasetmetrové výšce. Příjemné parky, loučky, jezírka a zákoutí pro relaxaci daleko nad všedním ruchem velkoměsta. Zdá se vám to přehnané? Tak se pojďte podívat, následující video vám kouzlo „elfího města“ daleko od smogu současných měst představí.

Reklama

Futuristické město v oblacích, kde neexistuje smog a znečištění, ani dopravní zácpy. Konstrukce z oceli a skla čnící do větší výšky než Empire State Building nebo World Trade Center v podobě lotosového květu – symbolu čistoty a neposkvrněnosti - nabízí úžasné relaxační zóny. Pro všechny velkoměšťany unavené všudypřítomným ruchem se otevírá tato oáza klidu, kde se čas zastavil. 

„Chceme, aby si lidé z velkoměsta užili otevřené nebe.“

Tvůrci navrhli tyto pohádkové lotosy třeba do šedého a deštivého Londýna, který – byť středem famózních královniných oslav – vypadal trochu vybledle. Návrh, kde majestátní mrakodrapy ční do nebe vedle zašedlého a vybledlého Tower Bridge, tak působí až skoro „avatarovsky“.

 
Mrakodrap „Lotos“ vedle londýnského Tower Bridge. Výjev trochu jako z Avataru. Foto: hrama.com.

„Za dobu, kdy jsem žil ve velkých městech, jsem si všiml touhy lidí po větším spojení s přírodou a po otevřeném jasném nebi. Tak mě napadlo, že by zahrada na obloze mohla být pro lidi něčím fascinujícím, co by stálo za to vyzkoušet,“ píše jeden z tvůrců projektu. Byť je celá myšlenka v počátcích, podařilo se designérům díky povedené vizualizaci poskytnout divákům celkem realistický pocit z toho, jak by takový prostor mohl vypadat.

A proč právě lotos? Lotosový květ je jednak důležitým symbolem řady náboženství, zvláštní je ale hlavně jeho samočistící schopnost. Sám vyrůstá nad hladinu nečistot a bahna, ale díky speciálním krystalkům na okvětních lístcích se na povrchu nedá ušpinit tekutými nečistotami, které ihned stékají dolů. Inspirace je jasná – i lotosové květy v oblacích vyrůstají z nečistot velkoměsta, aby lidem poskytly čisté místo pro odpočinek a načerpání sil.


Relaxace uprostřed velkoměsta. Foto: hrama.com.

Autor: Redakce Nazeleno.cz