fbpx

Mějte zelenou domácnost díky termostatickým bateriím0

Třídíte odpad, nakupovat chodíte jen s plátěnými taškami a mikrotenovým sáčkům se obloukem vyhýbáte? Vypadá to, že vám na naší planetě opravdu záleží. Stále více se ale řeší nejen zbytečné plasty, ale také plýtvání vodou, a to především tou pitnou. Co kdybychom vám řekli, že se můžete zbavit trápení s nastavováním správné teploty vody a zároveň omezit její plýtvání? Poradíme vám, jak na to.

Snižte spotřebu vody až o 50 %

Můžete si každý den dopřávat svou oblíbenou horkou sprchu nebo třeba oplachovat zeleninu v dřezu a stále šetřit vzácnými zdroji. Nejnovější technologie, jako je třeba GROHE EcoJoy™, dokáží ušetřit vodu i energie, zatímco vy děláte vše jako doposud.

Praktickou technologií jsou vybaveny také termostatické sprchové či vanové baterie, pomocí nichž dosáhnete požadované teploty vody během chvíle. Už žádné mrznutí ve sprše, ani opaření při nastavování správné teploty. Termostatické baterie se jednoduše postarají o to, že si ideální teplotu vody budete moci užívat po celou dobu sprchování. Nakonec tedy neušetříte jen přírodní zdroje, ale také svůj čas, a nervy.

Šetřete pohodlně

Na změnu teploty baterie stále reaguje rychle, a to za 0,3 vteřiny. Opařit se ale nemůžete. Baterie totiž mají pojistku proti opaření, kterou musíte zmáčknout. Jinak nedosáhnete vyšší teploty než 38 °C. Nemusíte tak mít obavu ani o malé děti, které můžete na chvíli spustit z očí.

Říkáte si, že 38 °C už je hodně a taková teplota se v zásadě musí podepsat na rozpáleném povrchu termostatické baterie? Nebojte se. Uvnitř neustále proudí studená voda, a tak je povrch naopak chladný.

Díky opravdu skvělé úspoře, až 50 % vody a energie, si tak můžete dopřát opravdu zelenou domácnost pohodlně. Navíc v případě, že jste třeba čtyřčlenná domácnost, můžete ušetřit až 4 000 korun ročně. Ty pak můžete investovat do dalších ekologických vylepšováků, které najdete například na renomovaném e-shopu se sanitárních technikou Sanitino.cz. Třeba šetrných splachovacích systémů.

Autor: Komerční sdělení