fbpx

Máte rádi doma teplo od podlahy? Pořiďte si na ni praktické koberce0

Koberce jsou podlahovou krytinou, která zvyšuje komfort bydlení. I v dnešní době jsou stále oblíbené, protože nabízejí užitné vlastnosti, které ocení zejména zimomřiví lidé, jež mají rádi teplo. Kromě toho koberce jsou také zajímavým designovým prvkem v interiéru, jemuž dodají osobitou atmosféru. Proč byste si měli pořídit koberec i vy?

Historie koberců sahá až do starověku

Moderní doba přinesla nové podlahové krytiny, přesto koberce neztrácejí nic na své atraktivitě. Kdo rád doma chodí po měkkém, tak si je určitě pořídí. Historie této textilie sahá až do starověku, kdy se první koberce začaly tkát ve Střední Asii před 4 až 5 tisíci lety. V té době se jednalo o drahocenné kusové koberce s vytkávanými motivy. Nepoužívaly se pouze na podlahu, ale také k obložení stěn. V současnosti se k výrobě koberců využívají nejen přírodní vlákna, jako jsou bavlna, vlna nebo hedvábí, ale také umělý materiál. Takové výrobky jsou podstatně levnější, jejich užitné vlastnosti však ocení každý, kdo má rád praktické a funkční věci s jednoduchou údržbou.

Metráž i kusovky

Vedle kusových produktů najdete v obchodní síti také kobercovou metráž, která se vyrábí v různé šířce – od dvou do čtyř metrů. Hodí se zejména k zakrytí větší plochy místnosti. K dispozici jsou i běhouny, jež jsou ideální podlahovou krytinou do chodeb, které zútulní. Zvláštním sortimentem jsou pak dětské koberce. Vyznačují se zejména barevností a veselými motivy.

Dětský pokoj nemá být nudný, a proto i koberce v něm musejí lahodit očím dítěte. Děvčatům i chlapcům se líbí hlavně pestré koberce s jejich oblíbenými pohádkovými hrdiny. Radost ovšem udělá i koberec s motivem autodráhy, takže je ho možné využít při zábavné hře s autíčky. Při výběru se nemusíte zaměřovat pouze na tradiční koberec ve tvaru obdélníku. Zajímavě bude v interiéru vypadat i kulatý.

Zdroj obrázku:
ESB Professional / Shutterstock.com

Autor: Komerční sdělení