fbpx

Máte hrůzu z letních veder už teď? Tak nemusíte!0

Zateplení minerální vlnou MAGMARELAX® vám pomůže odstranit tři problémy najednou. V létě chladí, v zimě naopak nebudete mít pocit chladu. Ročně ušetříte tisíce za topení, i když budou ceny paliv dále stoupat. Můžete v klidu šetřit jen na pěkné věci. Extrémy počasí už vás nerozhodí.

V létě slunce pálí tak, že se nemáme před žhavými paprsky kam schovat. Potíme se jako příslovečné dveře od chlíva a ani klimatizace nám moc neuleví, nehledě na negativní vliv střídání horka a chladu. Ke slovu přijde chladivý nápoj nebo stín v lese či parku. Přes den to ještě jde, ale co večer a v noci? Ani doma často nenajdeme kýžený chládek, s pocitem, že přes noc nabereme nové síly do nového dne. V domech se nedá kvůli vedru spát.

Reklama

„Foukání izolační vaty netrvá více než tři hodiny.“

Slunce rozžhavilo střechu, zejména v ložnicích v podkroví se nedá vydržet, natož spát. Když už usneme, budíme se propoceni. Máme propocené povlečení, díky neustálému vstávání kvůli žízni a se ráno probouzíme ještě unavenější než večer. Co je příčinnou? Horký vzduch z rozpálené střechy prostoupil stropem do domu. Víte, že teplota pod krytinou zejména u plochých střech nebo u střech se sklonem menším než 5 stupňů dosahuje více než 80 stupňů Celsia?


Dětský pokoj na půdě. Foto: IP Polná

Když je z ložnice sauna

Jistě, budujeme si doma sauny pro svůj vlastní relax. Nebylo by skvělé mít tento komfort v ložnici? Jenomže není sauna jako sauna. To letní tropické vedro v ložnici, které brání zdravému osvěžujícímu spánku, způsobuje špatně izolovaný strop v posledním podlaží. Otevřená okna nic neřeší. Vedro je i venku a ani chladnější vzduch by sálání stropu příliš nezmírnil.

Situace se zdá být neřešitelná

Existuje nějaké východisko? Ano. Nejlepším řešením je zateplit střechu, to znamená kvalitně tepelně izolovat strop posledního patra. 
Ploché střechy mívají dvouplášťovou konstrukci. Do dutiny mezi plášti lze relativně snadno nafoukat minerální magmarelaxovou izolaci. Díky moderní technologii a užití nejkvalitnější izolace z přírodních materiálů je výsledek vynikající. Výborně tepelně izoluje a díky nerostnému původu, je vyrobena z přírodního čediče, dobře vzdoruje ohni. To výrazně zlepší požární odolnost domu. Navíc zabraňuje srážení vlhkosti v topné sezoně, výskytu hnízd bodavého hmyzu, hlodavcům a plísním. Výborné vlastnosti magmarelaxové tepelné izolace lze zaručit na dlouhou řadu let. Ve srovnání s jinými způsoby zateplení nepředstavuje enormní položku rodinného rozpočtu.


Nová podlaha na půdě – Stropní systém MAGMARELAX ®. Foto: IP Polná 

Sršni a vosy mají červenou!

Zateplení dvouplášťových střech přináší další výhodu. Často se při něm musí vytvořit revizní otvory nebo střešní vikýře. V budoucnu je oceníme, až přivolaná hasičská záchranná hlídka přijede likvidovat hnízda sršňů a vos, jejichž obyvatelé koncem léta terorizují okolí.

Vzhůru do sedel, půda bude jako nová

Magmarelaxové izolace jsou však vhodné i pro domy se šikmou střechou, tedy nejčastěji sedlovou. Dodatečná izolace stropu pomůže zejména v zimě, udrží v domě teplo, což ušetří až několik tisíc korun za topení.
Trendem současného bydlení je vytvořit v rámci dodatečné izolace také novou atraktivní podlahu na půdě. Tím lze rozšířit prostory určené k bydlení a zároveň významně zhodnotit dům. Podlaha je vytvořena z pevné konstrukce z OSB lamel. Její povrch je dokonale vodorovný a hladký. To výrazně usnadňuje údržbu i úklid.
Izolace je zafoukána přímo do konstrukce podlahy. Půda je tak připravena k původnímu užívání. Známe však lepší způsob. Co takhle podkroví předat do péče dětí, které je využijí pro svůj letní „bunkr“, pokojík pro panenky nebo domek pro kamarády? Fantazii se meze nekladou. Může zde vzniknout i ateliér, kutilská dílna, odpočinkový koutek. Sami rázem oceníte všechny tyto výhody – nejen pouhé zateplení stropu, ale i nové možnosti využití půdy.

Není to ani na týdny, ani na dny, ale na hodiny

Snad největší výhodou tohoto moderního zateplení dutého prostoru ve střeše je rychlost realizace. Samotné zafoukání izolační vaty netrvá více než tři hodiny. Nejvhodnějším obdobím pro izolaci podlahy na půdě jaro. Proč? Protože v dutině ještě není takové horko. Termín realizace lze domluvit ve velmi krátké lhůtě, zpravidla do čtrnácti dnů. Ve smluvený den přijedou odborní pracovníci firmy a hned se pustí do práce. Provoz domu není přerušen, nenatropí hluk, příliš nezvíří prach, nezanechají nepořádek.


Foukání izolace střešním otvorem. Foto: IP Polná

V létě chladí, v zimě hřeje. A navíc ušetříte

Zateplení střechy vám pomůže odstranit hned tři problémy najednou. Pobyt v letních dnech v domě se stane příjemným a v zimě naopak nebudete mít pocit chladu. Ale to nejlepší nakonec. Ročně ušetříte tisíce za topení, i když budou ceny paliv dále stoupat. Můžete v klidu šetřit jen na pěkné věci. Extrémy počasí už vás nerozhodí.

Více informací o všech možnostech zateplení minerální vlnou MAGMARELAX®  najdete na stránkách firmy IP IZOLACE POLNÁwww.ippolna.cz nebo telefonu 800 100 533.

Autor: Jana Poncarová