fbpx

Máte doma sedačku z eko kůže? Tipy, jak se o ní správně starat1

Sedačky z eko kůže jsou odolné, trendy a hodí se do každého interiéru, ať už máte slabost pro útulné hygge, skandinávský minimalismus nebo neotřelý industriální styl. Přestože je eko kůže od té pravé k nerozeznání, její vlastnosti a údržba se v mnohém liší. Přečtěte si, jak o takovou sedačku pečovat, aby vám vydržela krásná i několik let.

Čalounění z eko kůže se vyrábí nanesením vrstvy polyuretanu na látkový podklad. Díky tomu je potah sedací soupravy perfektně prodyšný z obou stran, pevný a odolný vůči otěrům i lidskému potu. Má však i jednu nevýhodu: díky své propustnosti je tento materiál výjimečně náchylný k tvorbě skvrn. Ať už tak na sedačku omylem vylijete limonádu, víno nebo jakoukoliv jinou tekutinu, důležité je vědět, jak ji správně vyčistit.

Jak čistit eko kůži ekologicky a bez chemie?

Čištění umělé usně není žádná věda. Ať už dáváte přednost zelené domácnosti, nebo ne, na eko kůži nikdy nepoužívejte chemické prostředky, které by mohly její povrch nenávratně poškodit. Na skvrny vám bohatě postačí teplá voda s troškou mýdla a jemný hadřík. Krouživými pohyby pak nečistoty opatrně odstraňte. Pořídit si můžete i speciální čistič na eko kůži, vždy ho ale nejdříve vyzkoušejte na méně viditelném místě sedačky. Skvrny nedřete kartáčem ani silou, mohli byste si tak v sedačce vytvořit nepěknou díru. Během běžného úklidu povrch sedačky přeluxujte se speciálním nástavcem, čas od času pak můžete povrch ošetřit speciální impregnací.

Další užitečné tipy pro umělou useň

Životnost eko kůže prodloužíte i správným umístěním sedačky. Umělé usni obecně vadí přímé sluneční paprsky a teploty nad 25 °C. Pokud si tak můžete vybrat, do jakého rohu obýváku sedací soupravu dáte, raději zvolte místo dále od oken. Že novou pohovku do obývacího pokoje teprve hledáte? Na Expedo.cz si můžete z desítek barevných provedení vybrat sedačku z umělé usně, která vašemu domovu padne jako ulitá. Pro slovenské zákazníky je tu pak Expedo.sk.

Autor: Komerční sdělení