fbpx

Léčivé bylinky ze zahrádky v kosmetice0

Co používaly ženy ke zkrášlování pleti a vlasů dříve, když neexistovala průmyslově vyráběná kosmetika? Přece dary přírody. Plody a rostlinky, velmi často léčivé byliny. Ty jsou podstatnou složkou mnoha kosmetických výrobků dodnes.

Co často najdete v kosmetice? Retinol, koenzym Q10, vitaminy, kolagen, kofein, různé typy olejů a másel, med, propolis nebo třeba růže. Velká část složení je tvořena přírodními složkami včetně bylinek. Kolikrát i těmi, co vám rostou na zahradě.

Měsíček lékařský výtečně zklidňuje

Měsíček lékařský byl využíván již ve starověkém Egyptě a také Římě. Ocení ho především lidé s citlivou a suchou pokožkou, výtečně hydratuje, zklidňuje a zjemňuje. Možná už i vaše maminka a babička používaly klasický měsíčkový krém, který dodává pocit svěžesti, předchází podráždění pokožky a reguluje množství kožního mazu.

Tip: Měsíčková mast je skvělá taktéž na dětský ekzém a opruzeniny.

Měsíček se ovšem používá i na vlasy. Najdete ho například v šamponech, má totiž schopnost posilovat poškozené a suché vlasy, redukovat kožní maz a bojovat proti lupům. Blondýnky a zrzky potěší, že měsíček lékařský zvýrazňuje tyto odstíny vlasů.

Všestranný heřmánek s nádhernou vůní

Heřmánek obsahuje přes 100 účinných látek a mnoho silic, využívá se v krémech, čisticích vodách, olejích a zesvětlujících šamponech.

Pokožku zanechává klidnou, čistí ji a předchází tvorbě akné. Používá se také pro zmírnění alergických projevů. V šamponech při pravidelném používání funguje jako zesvětlovač, posiluje vlasy a zmírňuje svědivost pokožky hlavy. Kromě toho dokáže vyrovnávat pH, používá se proti vaginálním mykózám.

Mějte se však před opojným heřmánkem na pozoru, při nadměrném používání vyvolává alergické reakce.

Poznejte sílu přírody v přírodní kosmetice

V kosmetice se samozřejmě využívá mnohem více bylinek, které pěstujete na zahrádce. Příkladem je třeba šalvěj. A kde takovou kosmetiku koupíte? Masti, krémy, šampony a oleje z bylinek vyrábí například značky Saloos, Klorane, Weleda a spousta dalších. Poohlédněte se v drogerii, lékárně nebo na Notino.cz.

Autor: Komerční sdělení