fbpx

Látkové rolety řeší efektivitu a design interiéru0

Pokud stavíte dům, určitě najdete značné množství prvků a problémů, které je zapotřebí pro docílení pohodlného bydlení řešit. Moderní budova by měla být postavena z kvalitních cihel, měla by mít kvalitní okna, kvalitní energeticky úsporné topení…

Často se při stavbě a návrhu interiérů zapomíná na vhodnou stínící techniku, která posouvá funkčnost domu na novou úroveň. V případě vyšší intenzity slunce je možnost omezit či odrazit sluneční záření proudící do interiéru nezanedbatelnou výhodou. Zvláště podkrovní byty, které jsou náchylnější na přehřívání, tak vyžadují pro okna vhodný doplněk.

Látkové rolety

Mezi vhodnou stínící techniku pro efektivní manipulaci se světlem a UV zářením patří látkové rolety. Ty se skládají z látky, navíjecího mechanismu (hřídele), na který je při vytažení navinuta látka. Pohon je standardně ruční přes nekonečný řetízek nebo motorový s dálkovým či spínačovým ovládáním.

Látkové rolety mohou být v různých variantách montáže a umožní zastínit velmi široké i vysoké prostory. Mohou tak najít uplatnění nejen v domácnostech, ale různých dalších společenských místnostech (promítací sály, učebny). Zvláště u promítacích sálů může látková roleta díky správné volbě látky sloužit i jako promítací plátno. Rolety lze instalovat i do střešních oken. V takovém případě se volí speciální varianta instalace s ohledem na instalaci v šikmině.

V případě klasické instalace je látková roleta zatížena spodní zátěžovou lištou, která zajišťuje dokonalé napnutí látky. Spodní zátěžová lišta může být po stranách vedena ve vodících lankách, které zajišťují ještě vyšší stabilitu celého systému. Vedení látky ve vodících lankách je velmi vhodné pro široké rozměry.

Látky pro látkové rolety lze vybírat ze široké škály materiálů a barev. Vybírat můžete z látek transparentních až po látky plně zatemňující (black out). K dispozici jsou také designové látky s různými vzory, ze kterých si vybere opravdu každý.

Rolety může řídit centrální programovatelná jednotka

Pokud využijete pohon látkových rolet elektrickým motorem, je velmi vhodné využít některou z centrálních řídících jednotek. Řídící jednotku můžete naprogramovat na různé časy otevírání a zavírání. To se může hodit, pokud si budete o víkendu chtít déle pospat a nechcete se nechat budit ostrým ranním sluncem. Např. na 8:00 ráno nastavíte jen lehké pootevření a na 8:30 plné vytažení. Celý systém lze vybavit dalšími čidly (např. slunečním), které posouvají funkčnost celého systému do nové úrovně.

Další informace o stínící technice pro pohodlné bydlení najdete na webu www.bematech.cz.

Autor: Komerční sdělení