fbpx

Kvalitní střecha jako úspora na energiích0

Zima se pomalu blíží, a tak je čas připravit dům. Každé domácnosti jde zejména o maximálně efektivní vytápění s co nejměnším únikem tepla a potažmo tak i úsporou financí za energie. Úniku tepla zamezuje především kvalitní úprava střechy.

Případná rekonstrukce střechy je nákladná záležitost, a tak vždy záleží nejen na výběru kvalitního dodavatele a materiálech, ale také na možné úspoře v rámci realizace.

Materiál

Moderní střechy se stále nejčastěji skládají z pálených tašek. Přesto existuje nepřeberné množství alternativního řešení střechy. Jen u pálených tašek je na trhu k dostání spousta produktů odlišných typů a barev. Kromě toho lze využít i plech, břidlicovou střešní krytinu, nebo nechat jednoduše narůst trávník. Při výběru materiálu dávejte pozor na vlastnosti jako je vodotěsnost, odolnost, lehkost a pevnost.

Na střeše však bývá umístěna spousta důležitých bodů, které ruší jednotnost povrchu. Ať už anténa, odvětrávací místo z větráků nebo digestoře atp. I na to je v případě rekonstrukce střechy potřeba pamatovat.

Izolace

V závislosti na zvoleném typu materiálu a rozměrů se pak vybírá vhodná izolace. Na střechách se určitě vyplatí kvalitní pojistné hydroizolační fólie. Ochrání dům při nadměrných bouřkách či sněhových poryvech. Kromě fólie je potřeba myslet na těsnící prvky jako celohliníkové a olověné pásy s větráním. Z pestré nabídky pak vybírejte podle parametrů cena, trvanlivost a výše úspory.

Kde hledat odborníky

Kvalitní odborníky, kteří pomohou vybrat a sehnat materiál, ale i práci na střeše vykonají,  najdete u poptávkové služby Poptávej.cz. Přes poptávkový formulář zadáte jednoduchý, ale výstižný popis poptávky, lokalitu, termín a případně fotografie. Pokud si přece jen nevíte rady s vyplněním formuláře, na webových stránkách najdete inzeráty od ostatních uživatelů, kterými se můžete inspirovat. Celá akce ve výsledku zabere přibližně 2 minuty. Čím přesnější bude poptávka, tím snazší bude vytvořit nabídku na míru včetně přesné kalkulace za služby či materiál.

Co dál?

Nabídek můžete obdržet hned několik. Nemusíte se však stresovat tím, že někoho odmítnete nebo dokonce nevyberete žádnou. Všechny nabídky jsou totiž nezávazné.

Autor: Komerční sdělení