fbpx

Kvalitní koupelnové ventilátory umí účinně odvětrávat nejen koupelnu0

Ventilátory jsou důležitými elektrickými zařízeními, která pomáhají odvětrávat vodní páry i pachy a udržují zdravější i příjemnější prostředí nejen v koupelnách, ale i na toaletě, v koupelně či v prádelnách. Dodává je e-shop e1.cz.

Nejvíce vodní páry se nám hromadí v koupelně, v místě s pračkou a především se sušičkou prádla, rovněž v kuchyni. Tato místa je třeba řízeně odvětrávat. Levným, ale velice účinným řešením jsou ventilátory.

Koupelnové ventilátory jako bojovníci proti vlhkosti a zápachu

Koupelnový ventilátor umí odvětrat koupelnu po použití sprchy, po koupeli ve vaně, i když zde třeba sušíme prádlo. Pokud máme v koupelně toaletu, tak je i účinnou formou rychlého odvedení nežádoucího zápachu. Zejména pro tento účel je skvělou volbou ventilátor s časovým doběhem. Ten nechává ventilátor běžet určitý čas po jeho zapnutí. Je v provozu i po našem odchodu z toalety a není nutné myslet na to, že jej po chvilce musíme vypnout. Udělá to sám.

Chytré řešení ventilátorů se žaluzií i zpětnou klapkou

Mnoho lidí si stěžuje, že běžné odvětrávání koupelny je zdrojem chladu v místnosti. Řešením, jak tomu zabránit, i jak zabránit třeba hmyzu, aby se nám přes vyvedení ventilátoru dostal domů, je ventilátor s automatickou žaluzií. Pokud není ventilátor právě v danou chvíli v provozu, zavře se na něm malá krycí žaluzie. Ta se zas automaticky odklopí ve chvíli, kdy se ventilátor rozběhne. Ventilátory s automatickou žaluzií patří mezi nejžádanější koupelnové radiátory. Sofistikované a současně patentované řešení nabízí ventilátor se zpětnou klapkou. Ten zajišťuje, že se odvětraný vzduch nemůže vrátit zpátky do místnosti. Do místnosti se tak nevrací pachy, nevniká zpátky prach, ani ventilátory nejsou zdrojem ochlazení v místnosti.

Ventilátory do vzduchotechniky

Často používanými jsou též potrubní ventilátory. Používají se k odvětrávání komerčních i nekomerčních prostor a jsou součástí rozsáhlejšího vzduchotechnického potrubí.

Autor: Komerční sdělení