fbpx

Kvalitní dřevěný a vinatge nábytek je zárukou kvality0

Máte na srdci budoucnost naší planety a snažíte se žít udržitelně a svým chováním zbytečně nezatěžovat životní prostředí? Pokud ano, měli byste se zamýšlet také nad tím, jaký nábytek se u vás doma vyskytuje. Pořizujete si nekvalitní nábytek, který jednou sestrojíte a víte, že jej již nikdy nesmíte rozložit?

Snažte se preferovat kvalitu a vsaďte na poctivou truhlářskou práci. Proč? Kvalitní dřevěný nábytek vám totiž bude dělat společnost již na pořád. Jaké další přednosti klasický dřevěný nábytek má a jak se o něj správně starat?

Dřevěný nábytek je přirozený

Kvalitní dřevěný nábytek působí přirozeně a vhodně doplní každý interiér. Zapomeňte tedy na náhražky dřeva v podobě dřevotřísek a překližek a raději si pořiďte kvalitní dřevěný nábytek z masivu. Každý kus takového nábytku je totiž originál a vydrží vám opravdu spoustu let. Luxusní konferenční stolky, jídelní stoly, židle i postele z masivu nebudete muset měnit za novější modely, protože jsou tvarově stálé a pevné.

Vyzdvihnout musíme i jejich zdravotní nezávadnost. V nekvalitním nábytku se totiž může vyskytovat celá řada chemických látek, které mohou uvolňovat do ovzduší nechtěné látky a zhoršovat tak kvalitu vzduchu ve vašem domově. To vám u kvalitního dřevěného nábytku nehrozí.

Vysoká odolnost vůči mechanickému poškození

Při vyjmenovávání hlavních předností dřevěného nábytku nesmíme zapomenout ani na jeho vysokou odolnost. Dřevěné kusy nábytku jsou neuvěřitelně odolné vůči mechanickému poškození. V případě, že by ale přeci jen k nějakému poškození došlo, je oprava snadná a rychlá. Dané místo stačí zbrousit a následně nalakovat. O dokonalý vzhled dřevěného nábytku se postará také pravidelná péče sestávající se z pravidelného voskování speciálními přípravky.

Dřevěný vintage nábytek je nestárnoucí klasikou

Pokud se o nějakém stylu nábytku dá prohlásit, že je opravdu nestárnoucí klasikou, pak je to rozhodně vintage nábytek. I zcela běžně zařízenou domácnost dokáže proměnit v honosně vypadající zámecké komnaty. Stáří a špatného stavu vintage nábytku se bát rozhodně nemusíte. Vintage nábytek si totiž nemusíte kupovat původní, ale vybrat si z nabídky kvalitně vyrobených kusů, které jsou opatřeny patinou a od původních kusů jsou k nerozeznání.

Rozlučte se jednou provždy s nekvalitními skříněmi, stoly i židlemi, které vám vydrží pár let a obsahují chemické látky, jež se vám uvolňují do ovzduší. Místo nich si kupte kvalitní dřevěné kusy nábytku, jenž po vás zdědí i vaše vnoučata. Široký výběr vintage nábytku naleznete například na stránkách estila-nabytek.cz. Dřevěný nábytek z masivu je vkusný, elegantní, originální a není nijak náročný na údržbu. Stačí, když jej budete pravidelně otírat prachovkou a čas od času mu dodáte péči ve formě speciálních vosků, které dřevo vyživí a pomohou mu udržet si svůj unikátní vzhled.

Autor: Komerční sdělení