fbpx

Kurz dojení, konvička jako vemeno nebo pes na solární pohon. Líbí se vám tipy na zelené vánoční dárky?0

My víme, že je to ještě daleko. Ale obchodníci už oprášili vánoční výzdobu a útočí. Vánoce jsou za necelé dva měsíce. Máme pár nápadů na bio, zdravé, úsporné i ulítlé dárky, které potěší fanoušky zdravého životního stylu.

Už teď se vám doma válí papírky, kam si děti píší seznamy tajných vánočních přání pro Ježíška? Zkuste si letos napsat lístek i vy a váš partner. Že jste to už desítky let nedělali? Právě proto. Třeba vás váš drahý či drahá překvapí. Nebo potěšíte sami sebe. Máme pro vás předvánoční inspiraci a když se vám nic z našich tipů nebude líbit, vždycky můžete třeba adoptovat zvíře v nejbližší zoologické zahradě. To je taky dobrý vánoční dárek, ne? 

Vemeno až domů aneb originální konvička na mléko

Máte rádi domácí mléko? Odpověděli jste „ano“? Takže také chodíte do mlékomatu nebo do místního kravína? Autorce textu občas čerstvě nadojené mléko přiveze teta z Vysočiny. Je výborné, ale jedinečný obsah je zahalen v hnusném obalu. Domácí, bílé, tekuté mléko teta vozí v v petlahvi. Jak se vám líbí originální konvička ve tvaru kravského vemene? Nám ano.  

Reklama

Kde dárek koupit:

Najdete ji třeba v obchodě Škeble.cz. Na skladě je nemají, takže si kravskou konvičku musíte včas objednat, cena ve Škebli je 865 Kč.    


Origální mléčenka. Ta na páržty s přáteli určitě vynikne. Foto: Skeble.cz 

Povolte si kravatu a pojďte dojit

Zůstaneme u krav. Už nevíte, čím partnera překvapit? Nůž na sýr už má, ponožky se vám nezdají originální a seskok padákem už jste zažili? Co takhle podojit krávu? Je to rozhodně originální úlet, který se dá vnímat všemi smysly.   

Kde dárek koupit:

Zážitek vám zprostředkuje třeba zážitková firma Impresio. Jeden dojič zaplatí 1250 Kč. Pokud se vám nechce dojit přes zprostředkovatele, zeptejte se přímo na některé z českých farem. Jejich databázi najdete třeba na stránkách Bio-info.cz.   


Dojení krávy je bezesporu adrenalinová zábava. Foto: Thinkstock.com

Solární auto, mlýn a loď a pes 

Hračky na solární pohon určitě potěší třeťáka či třeťačku a starší dítě. Hračky se musí složit podle návodu, zapojit a dají se hned vyzkoušet. Se zvídavým dítětem si můžete povídat o tom, co všechno na solární pohon může fungovat. Na stránkách Nazeleno je spousta inspirace.

Kde dárek koupit:

Blbinky na solární pohon můžete koupit v hračkářství Sparkys nebo na stránkách Elektro co letí. Cena se pohybuje zhruba kolem 269 Kč.  


Šest hraček v jedné krabici a ekologická výchova zábavnou formou. Foto: Elektrocoleti.cz

Květinou nic nezkazíte a textilním ekokvětináčem potěšíte!

Vypadá to jako recyklovaná taška a stojí pár korun. Třeba hledáte dárek pro květinového nadšence nebo babičku či tchýni. Buďte originální a nadělte sadu neobvyklých květináčů. Živé květiny nejsou pod stromečkem zrovna typický dárek, ale proč ne? Pořiďte v květinářství hezkou květinu se zeminou, zabalte do papíru a přidejte textilní květináče Root Pouch. Obaly podle výrobce vydrží až 5 let. A navíc se po zakopání do země okamžitě začínají rozpadat.

Kde dárek koupit:

Legrační květináče nabízí firma Cannasutra.cz a stojí od 43 Kč do 118 Kč.


Z květináče byla nadšená celá redakce Nazeleno.cz. Foto: Cannasutra.cz 

Kurz zdravého vaření

Máte doba bioženu, biomuže nebo biokamarády? A chcete je potěšit? Nebo jen rádi vaříte bez masa a nezahušťujete bílou moukou? Tak právě pro vás jsme našli dvě kamarádky, které pořádají kurzy zdravého vaření pro začátečníky i pokročilé. V nabídce jsme nenašli zmínku o dárkovém poukazu, ale určitě vám ho pořadatelé rádi vystaví. A nebo víte co? Dejte si kurz jako dárek pro sebe. Potěšit sám sebe je někdy moc fajn. 

Kde dárek koupit:

Kurz zdravého vaření pořádají Eva Cikrytová a Helena Jirsová. Informace a kontakty jsou na stránkách Jimejinak.cz. Cena startovacího kurzu pro kuchaře-začátečníky je 1500 Kč.  


Kurzy vaření existují i v dobrých restauracích, zeptejte se ve své oblíbené! Foto: Thinkstock.com 

Autor: Redakce Nazeleno.cz