fbpx

Krbová kamna zajistí úsporu peněz za vytápění0

Také už se vám nechce oddalovat problematiku zvyšujících cen za energie? Zvolte si levnější alternativu zdroje tepla co nejdříve, kterou je již dlouhá léta dřevo. Nesmyslné částky za vytápění vás už nemusí trápit.

Foto www.namir.cz

Také už se vám nechce oddalovat problematiku zvyšujících cen za energie? Zvolte si levnější alternativu zdroje tepla co nejdříve, kterou je již dlouhá léta dřevo. Nesmyslné částky za vytápění vás už nemusí trápit.

Jak už si jistě každý z nás všiml, nárůst cen za vytápění je stále obvyklejší téma, u kterého není v dohledu žádné rozuzlení a vidina snížení cen. Hoďte tyto starosti za hlavu a staňte se nezávislými na trhu s energiemi díky krbovým kamnům. V tomto článku vás seznámíme s dalšími výhodami krbových kamen a přiblížíme, jak se dělí dle akumulace tepla.

Dělení krbových kamen dle akumulace tepla

Lehká

Lehká krbová kamna neakumulují teplo, proto rychle vychladnou. Jsou proto vhodná tam, kde je potřeba zajistit teplo co nejrychleji (např.: chata).

Polotěžká

Jsou vhodná pro příležitostné vytápění obývacích pokojů. Získání tepla trvá pouze pár desítek minut a uvolňují teplo i několik hodin po jejich vyhasnutí. 

Těžká

Těžká krbová kamna jsou vyrobeny z velmi kvalitních materiálů, které mají dlouhou životnost. Vychladnutí těchto krbových kamen může trvat také několik hodin. Jsou proto vhodná pro každodenní topení v domech a jiných objektech.

Jaké výhody získáte s krbovými kamny?

Pořízení krbových kamen je dlouhodobou investici, která přináší mnoho výhod:

Nezávislost na energiích

S krbovými kamny se už nemusíte spoléhat na dodání tepla z jiných zdrojů a můžete si být jisti, že si vždy dokážete zajistit vlastní teplo. Ať už jde o déle trvající situaci se zvýšením cen energií, výpadky kvůli bouři nebo kvůli různým odstávkám, máte jistotu, že vás nic z toho neomezí.

Úspora za vytápění

Krbová kamna na dřevo přinášejí velkou úsporu peněz za vytápění. Topení s ním zajistí vysoké topné účinky, dojde ke kompletní přeměně dřeva na popel a přesto je dřevo stále nejlevnějším zdrojem vytápění. 

Zvýšení hodnoty nemovitosti

Pořízení krbových kamen je jeden z prvků, díky kterému zajistíte větší hodnotu vaší domácnosti.

Zdravé topení

Teplo z krbových kamen má pozitivní vliv na lidský organismus. Pokud jsou krbová kamna správně nakonfigurovaná, mají schopnost využít energie mnohem lépe než ostatní zdroje vytápění. Proto je potřeba před jejich pořízením zjistit správný topný výkon, který lze spočítat podle velikosti plochy místností a výšky stropů. Obvykle na každých 20 metrů krychlových prostoru je jeden kilowat výkonu kamen.

Útulný interiér

Nesmíme zapomínat na to, že nám vytváří naši relaxační zónu, kde můžeme zahodit starosti a špatné myšlenky za hlavu a soustředit se pouze na zvuk praskajícího dříví a uklidňující světlo ohně. Představte si chladný zimní večer a vás u krbových kamen s čajem a vaší oblíbenou knížkou.

Dominantní designový prvek

Krbová kamna patří mezi velmi výrazný designový doplněk, který každého ihned zaujme. Můžete je vybírat z nejrůznějších druhů materiálů, stylů nebo barevného provedení. Důkladně si rozmyslete, zda pořídit luxusní krbová kamna, unikátní nebo se vrátíte do dob našich babiček a vaši místnost budou zdobit pohádková krbová kamna. Vybírat můžete z mnoha stylů a druhů, například kachlová krbová kamna, litinová, kamenná apod. Vše záleží na stylu místnosti a vašem uvážení.

Nevíte si rady s výběrem krbových kamen? Neváhejte se obrátit na firmu Namir, která má v tomto oboru široké zkušenosti.

Autor: Komerční sdělení