fbpx

Kov i háčkování – moderní design ze Zlínska0

Je lepší jíst spíš jablka než avokádo. Je lepší vyrábět papír ze dřeva českého než přivezeného přes půl zeměkoule. A je mnohem lepší sedat na židli, kterou někdo vymyslel a vyrobil v České republice. Designérský start-up z Hané ukazuje, jak vyrábět nábytek, který spojuje tradiční řemeslné techniky a moderní estetiku.

Ačkoli už na Hané neuvidíte běžně chodit dívky s přísně naškrobenými kraječkami kolem krásných obličejů, jako v dobách, kdy se kroje všedně nosily, můžeme v tvorbě zdejších návrhářů vypozorovat jejich přenesený odkaz.

Tento odkaz ve formě jasně vymezených tvarů a linií nacházíme na designových kouscích firmy DeMarco Design. V dnešní době je jistě osvěžující naše často přeplněné byty a domy něčím odlehčit. K tomu jsou výrobky mladé firmy ze Zlínska jako stvořené. I když budete sedávat na měkkém a vypolstrovaném křesle Alonso, křeslo samotné váš interiér díky subtilní ale pevné a promyšlené konstrukci příliš nezaplní.

Reklama

Pod nohy si můžete dát i oblíbený puf Perla Grande ve stejných barvách a materiálech. V něm se vrací krásná a tradiční ruční práce háčkováním. Ostatně stejný materiál můžete mít i na křesle. Výrobce nabízí i doplňky k nábytku, jako jsou stojánky na květiny, magnetické tabule a další výrobky denní potřeby.

Nejen kvůli malé potřebě dopravy z místa na místo, ale i použitými materiály se výrobky DeMarco snaží o co nejnižší ekologickou stopu. Subtilní kov a čalounění může na přání vyrábět i z ekologicky udržitelných materiálů.

Foto: DeMarco

Autor: Redakce Nazeleno.cz