fbpx

Kotlíkové dotace v roce 2020?Budou pokračovat, peněz bude ale méně0

Oblíbené Kotlíkové dotace, v jejichž rámci je možné získat státní podporu na výměnu starého kotle na tuhá paliva za moderní zdroj tepla, budou pokračovat. Vláda totiž v prosinci pověřila ministra životního prostředí, aby jeho resort zajistil finanční podporu modernizace zdrojů tepla v domácnostech. Podle některých zdrojů by tak letos mohlo být v rámci Kotlíkových dotací na výměny starého kotle k dispozici celkem tři miliardy korun. Podpora modernizace zdrojů tepla je totiž součástí Národního programu snižování emisí, a vláda tak v této oblasti prostě musí konat.

I v roce 2020 lze očekávat, že rozdělování Kotlíkových dotací budou mít na starosti kraje. Ty také vypíší své termíny podávání žádostí. Peněz bude ale letos méně, a proto bude nutné si se žádostí opět pospíšit. I letos lze totiž očekávat velký zájem žadatelů a nelze také vyloučit, že systém a podmínky Kotlíkových dotací se letos nějak drobně změní.    

Autor: Michal Doležel

Reklama

Pro Nazeleno.cz píše články hlavně s tematikou energetiky, obnovitelných energií, chytrých domácností a dalších nejrůznějších zajímavostí.