fbpx

Partneři sekce

Kondenzační kotel jako ideální způsob pro ekologické vytápění0

Kondenzační kotel je jednou z nejvíce ekologických možností v případě topných systémů. Zde se můžeme zaměřit nejen na šetrnost k životnímu prostředí, ale také na maximální úsporu za energie. Klasické plynové kotle v dnešní době ustupují do pozadí a nahrazují je kotle kondenzační, které mají účinnost dokonce větší než 100 %.

Proč zrovna kondenzační kotel?

Důvodů je hned několik – není třeba se shánět po palivu, nemusíte ani přikládat, teplotu si můžete naprogramovat předem tak, jak vám vyhovuje. Kromě vytápění celého domu zvládne kotel i ohřev teplé vody. Jediná údržba vás pak čeká nejlépe jednou ročně při kontrole kotle a spalinových cest. Povinnou revizi plynového kotle si nezapomeňte objednat jednou za tři roky. 

Kotel Panther

Ekologické vytápění na prvním místě

Účinnost starších plynových kotlů se pohybovala okolo 60–80%. Nové kondenzační kotle mívají účinnost až přes 100 %, umí totiž pro ohřev vody využívat i kondenzační teplo ze spalin, které by jinak bez užití unikly. Tato vlastnost vám potom sníží spotřebu plynu a investice se vrátí velmi rychle, většinou už za 3 až 5 let. Díky plynovému palivu kotel neprodukuje emise pevných částic a patří tak k čistým způsobům vytápění. 

Mezi další úsporné záležitosti určitě patří možnost naprogramování teploty termostatu tak, abyste topili jen v době a místě, kde potřebujete. 

Kotel Gepard

Kotlíkové dotace

Díky další vlně kotlíkových dotací je možné získat až 75% na pokrytí nákladů na investici do nového moderního a ekologičtějšího vytápění. V případě plynového kondenzačního kotle tak můžete získat až 95 000 Kč. Díky své nenáročné instalaci a velké dostupnosti mají z dotacemi podporovaných zdrojů tepla nejnižší pořizovací náklady.

Kotel Medvěd

Jak vybrat kotel?

Aby kotel pracoval co nejefektivněji, je nutné vybírat na základě velikosti vytápěného prostoru. Při vytápění i ohřívání vody je na výběr z průtokových kotlů, které zaberou menší prostor, ale nějakou chvilku trvá, než se voda ohřeje. Druhou volbou jsou kotle se zásobníkem na teplou vodu, které však zabírají více prostoru.

S výběrem nejvhodnějšího kotle vám poradí specialista na vytápění – internetový obchod AkoupelnyAtopeni.cz.

Autor: Komerční sdělení