fbpx

Komín vyžaduje především kvalitní řešení0

Hledáte kvalitní komín pro svou novostavbu nebo při rekonstrukci domu? Stavebnicové systémy s keramickou vložkou i lehké třívrstvé nerezové systémy, nejen to najdete v nabídce komínů Schiedel.

Novostavbu, na níž by chyběl komín, je dnes takřka nemožné najít. Jaký však vybrat? Protože komín slouží k odvodu spalin a musí odolávat velkému a dlouhodobému zatížení, měl by být v první řadě bezpečný a spolehlivý. Vlastní návrh a provedení by přitom měly podporovat správnou funkci spotřebiče. Kvalitní řešení nabízejí například komínové systémy Schiedel.

 

Schiedel Absolut: komín s extrémně odolnou, tenkostěnnou keramickou vložkou.

Díky internetové „kalkulačce“ zjistíte, jak bude váš komín vypadat i kolik bude stát

Současný sortiment komínů Schiedel dává možnost vybrat si komín přesně podle představ – pro připojení spotřebičů na pevná, kapalná i plynná paliva. Vybírat lze ze dvou základních typů – stavebnicových systémů s keramickou vložkou a lehkých třívrstvých nerezových systémů. Inspiraci a pomoc s výběrem lze najít na webové stránce konfigurator.schiedel.cz. Díky speciální internetové „kalkulačce“ zde během chvíle zjistíte, jak bude komín z nabídky Schiedel vypadat a na kolik zvolená varianta přijde.

 

Třísložkový komín Schiedel Uni Plus sestává z komínové tvárnice, vkládané izolace a vnitřní keramické vložky

Komín s keramickou vložkou především pro novostavby

Univerzální komín Schiedel Absolut, který patří do kategorie komínů s keramickou vložkou, lze použít pro všechny typy spotřebičů a využití najde i v nízkoenergetických či pasivních stavbách. Při jeho konstrukci se počítá i s tím, že v průběhu užívání bude bez problémů možné vyměnit původní připojený spotřebič za novější typ. Snadno se montuje, protože se jedná o stavebnici na klíč. Komínovou sestavu lze pořídit i v podobě Schiedel Kingfire Parat, sestávající se z komínu Schiedel Absolut, který má do své paty přímo integrovanou krbovou vložku. Díky prefabrikaci trvá stavba komínu za pomocí jeřábu jediný den. Mezi komíny s keramickou vložkou mohou zákazníci využít také Uni*** PLUS či Stabil.

 

Schiedel Kingfire Parat: komín z prefabrikovaných dílců.

 

Součástí komínu Kingfire Parat je i krbová vložka.

Lehký nerez

Výhodou třívrstvých nerezových systémů, k nimž patří Schiedel Kerastar, ICS a Permeter, je nízká hmotnost a možnost rychlé výstavby bez nutnosti mokrých procesů. Tyto komíny se uplatní dobře pro dodatečnou výstavbu. Lze je jednoduše využít tam, kde původně nebyl komín v plánu nebo se ho majitelé rozhodli nainstalovat při změně otopného systému. Protože jsou lehké, nevyžadují zřízení základů, ke stavbě postačí dostatečně vysoký žebřík.

Více informací naleznete na www.schiedel.cz.

 

Nerezové komíny se mimo jiné hodí pro dodatečnou výstavbu komínu.

Tip: Máte komín Schiedel? Vyfotografujte ho a získejte krbový koš

Jestli máte na svém domě kmín Schiedel, můžete vyhrát originální krbový koš i s náčiním. Stačí, když do konce září pošlete na emailovou adresu jitka.meuerova@schiedel.com dvě fotografie ve formátu jpg nebo tiff – záběr domu s komínem jako celku a detail střechy s komínem. Nehraje přitom roli, zda se jedná o komín nový nebo takový, při jehož rekonstrukci byly využity komponenty Schiedel. Autoři pěti fotografií, jež budou vybrány jako obrazově nejzdařilejší, se mohou těšit na unikátní krbový koš z uměleckého kovářství v hodnotě 3 000 Kč. Pro dalších 5 výherců jsou určeny dárkové předměty společnosti Schiedel. Pravidla soutěže zájemci naleznou na www.schiedel.cz.

 

Autor: Komerční sdělení