fbpx

Komín Uni Advanced: již dvakrát lepší!0

Jeden ze základních komínových systémů společnosti Schiedel, komín Uni Advanced, se v letošním roce dočkal dvou významných inovací. Nejprve se tento univerzální komínový systém začal dodávat s izostatickou keramickou vložkou, následně se inovace dočkaly i tvarovky obvodového pláště, vylepšené o broušenou ložnou spáru. V čem spočívá hlavní přínos pro zákazníka?

Komínová vložka z izostatické keramiky se před vlastním vypálením lisuje za studena, stlačením téměř suchých keramických prášků do formy. Díky tomu je dokonale jednolitá a naprosto tvarově přesná. V praxi to pro uživatele znamená vyšší odolnost komínu proti vlhkosti a vyhoření. V době moderních topných spotřebičů, nízkoteplotních vytápěcích technologií či alternativních paliv není na komínu nic důležitějšího, než právě jmenované vlastnosti.

Reklama

Druhá inovace se týká vnějšího obvodového pláště, kde je izostatická vložka umístěna. Rychlejší, ale také přesnější montáž tvarovek by měla nově zajistit broušená ložná spára. Novinka ještě více zjednodušuje řemeslníkům a svépomocným stavebníkům sestavování takzvané komínové stavebnice.

Keramický komín Uni Advanced právem nese anglický přívlastek „zdokonalený“. Ve své nové podobě nalezne uplatnění při napojení nejběžnějších spotřebičů, jako jsou krby, krbová či kachlová kamna, plynové kotle nebo kotle na tuhá paliva. A co je ještě důležitější: pokud se v budoucnu rozhodnete vyměnit jeden spotřebič za druhý, nebude zapotřebí tento komín měnit. Uni Advanced je typ univerzálního komínu.

Více na www.schiedel.cz.

Autor: Redakce Nazeleno.cz