fbpx

Kombinace fotovoltaiky a tepelného čerpadla jako ekologické řešení 3. tisíciletí0

Přemýšlíte, jak žít ještě více ekologicky? Společnost Woltair nabízí řešení 3. tisíciletí s vizí budovat zelenou budoucnost v celé Evropě. S jeho experty můžete zjistit, zda-li je i pro vaši domácnost vhodné symbiotické řešení kombinace fotovoltaické elektrárny s tepelným čerpadlem.

Jde o ekologii, soběstačnost, nezávislost i úsporu

Princip fungování fotovoltaiky a tepelného čerpadla je jednoduchý. Tepelné čerpadlo využívá pro svůj provoz elektřinu, kterou vyrobí střešní panely. Přes den se energie chytře uloží do baterie, abyste měli z čeho čerpat i večer, kdy slunce ztratí sílu. V konečném důsledku ušetříte za provoz spotřebičů, které vyjdou domácnost nejdráž – za ty, které topí, ohřívají vodu (i v bazénu), chladí apod. Spojením dvou systémů snížíte náklady na vytápění a chlazení až o 30–70 %.

Ukládejte energii na později

Energetická nezávislost tak bude vaším životním standardem. Správná regulace energie pomocí moderních systémů dokáže rozpoznat množství nespotřebované energie ze střešních panelů a umí regulovat tepelné čerpadlo tak, aby pracovalo v rovnováze mezi spotřebou a výrobou elektřiny.

Fotovoltaika navíc pomáhá tepelnému čerpadlu tím, že mu šetří provozní hodiny, což se příznivě odrazí na jeho delší životnosti.

Investici můžete ponížit díky dotaci

Nebojte se vysoké investice. Své prvotní náklady můžete zásadně zminimalizovat s dotačním programem Nová zelená úsporám, se kterým můžete obdržet zvýhodněnou formu dotace na instalaci obou zařízení. Woltair experti vám rádi poradí, jak vypadá aktuální forma dotace, nebo za vás rovnou oběhnou celé administrativní kolečko, abyste získali finanční prostředky takřka bez práce. Ozvěte se doWoltair ještě dnes a získejte nezávislou podporu.

Autor: Komerční sdělení