fbpx

Kávovar na baterii z elektrického nářadí0

Káva je neodmyslitelnou součástí pracovní rutiny mnohých z nás. Při náročné práci na staveništi od ranních hodin, to platí snad dvojnásob. Firma Makita proto nyní přichází z kávovarem, který využívá standardizovaných akumulátorů z ručního nářadí téže značky.

Neustále odbíhání od práce na staveništi nebo v dílně pro kávu se stává minulostí. Japonský výrobce Makita přišel s novým produktem do svého arzenálu. Robustní kávovar Makita, který vám i s místech bez elektrické přípojky připraví výborné espresso, je totiž poháněný lithium-iontovými bateriemi z elektrického nářadí.

Reklama

Vybrat si je možné ze dvou barevných provedení – modré nebo karmínově červené. K dostání je ale bohužel pouze v Japonsku. Prozatím. Model CM501D je primárně určen pro použití na staveništích a váží 1,5 kg. Běžná baterie do ručního nářadí s napětím 18 V vám připraví jak vaši oblíbenou instantní kávu, tak speciální kávy od Makity.

Na jedno nabití dokáže stroj vyprodukovat až 5,3 šálků kávy, což tedy není mnoho. Ale je prostě potřeba ohřát vodu, namlet kávu a pohánět čerpadlo. A to už nějakou tu energii vezme. Ale pro vyřešení aktuální krizové situace s nedostatkem kofeinu se může tento přístroj hodit. Cena za kávovar je 11 900 jenů (přibližně 2 300 Kč), nabíječka ani baterie nejsou součástí balení.

Foto: Makita

Autor: Eliška Pavlíková

Nadšeně se zajímám o bydlení, interiéry, ekologii i nové technologie. Jsem velmi zvídavý perfekcionista. Psaní mě vždycky bavilo a naplňovalo. Slova jsou totiž mnohdy nejsilnější zbraní.