fbpx

Katalog tepelných vazeb pro architekty a projektanty – pomůcka pro navrhování energeticky úsporných domů0

Praha, 5. 11. 2012

Navrhujete energeticky úsporné domy v nízkoenergetickém či pasivním standardu? Řešíte eliminaci tepelných mostů na stavbě? Sáhněte po účinné pomůcce, která Vám usnadní a zefektivní Vaši práci. Isover ve spolupráci s firmami Wienerberger, KM Beta, Slavona a H.L.C. vydal nový a jedinečný KATALOG TEPELNÝCH VAZEB, který zpracoval jeden z nejrenomovanějších odborníků na tepelnou techniku u nás – Ing. Jiří Šala, CSc.

Reklama

Snižování energetické náročnosti budov, které se podílí z cca 40% na celkové spotřebě energií v EU, se stává fenoménem poslední doby. Budovy jsou místa, kde trávíme většinu, téměř 90%, našeho času – ať už bydlením, prací, sportem, kulturou, koníčky. Stavět komfortnější a současně úspornější budovy je přirozenou snahou zodpovědných lidí, snažících se o udržitelný rozvoj stavebnictví. S rostoucími nároky na celistvost obálky budovy a na její vyšší tepelně-technické parametry se dostává čím dále tím více do popředí nutnost kvalitního řešení jednotlivých konstrukčních detailů.

Isover nyní přichází se zcela novým Katalogem tepelných vazeb. Katalog je unikátní především díky odlišnému způsobu práce s technickými detaily.

Vedle běžně publikovaných výsledků hodnocených vlastností konkrétního řešení detailů teplotních vazeb mezi konstrukcemi jsou navíc uváděny ucelené řady konkrétních výsledků hodnocených teplotních polí pro vybrané detaily. To umožňuje sledovat jejich změny v závislosti na použitém typu tepelných izolací, jejich tloušťce i materiálovém řešení nosné konstrukce.

Tento přístup umožňuje lepší analýzu návrhu detailu a jeho úprav. Projektant tak dostává do rukou neocenitelnou pomůcku pro řešení uvedeného typu detailu se zaměřením na vyšší energetické standardy. Výslednou snahou je při návrhu a provedení detailu maximálně omezit negativní vliv tepelných vazeb. Dokonalým vyřešením detailů lze dosáhnout významných úspor energií při provozu budov a zároveň zvýšit výsledný komfort pro uživatele.

Z hlediska celkového konceptu tohoto katalogu tepelných vazeb se čtenáři dostává do rukou na 40 konstrukčních detailů, ze 3 odlišných nosných systémů, ve 4 druzích základních tepelně izolačních materiálů, ve 3 energetických úrovních což obnáší na 492 hodnot Ψe a f rsi,min.

Isover přináší na trh toto dílo v době, kdy vstupuje v platnost Směrnice Evropského parlamentu a Rady 2010/31/EU ze dne 19. května 2010 o energetické náročnosti budov, která je transponovaná do české legislativy prostřednictvím novelizace Zákona o hospodaření energií č. 406/2000 Sb. a vyhlášky č. 148/2007 Sb. o energetické náročnosti budov. Tento katalog jako první reaguje na tyto připravované změny v české legislativě a ukazuje tak trendy blízké budoucnosti. Měl by se stát hodnotným pomocníkem projektantů při jejich každodenní práci a zároveň pomůckou k přechodu na nové energetické standardy.

Katalog tepelných vazeb přirozeně doplňuje brožuru Multi-Komfortní dům Isover, program pro plánování Multi-Komfortního domu MCH Designer a jedinečný přehled certifikovaných konstrukčních detailů v pasivním standardu na www.isover-konstrukce.cz. Katalog tepelných vazeb si můžete zdarma objednat na www.isover.cz.

Autor: Redakce Nazeleno.cz