fbpx

Kapela Tata Bojs odehraje pražský koncert na zelené energii0

Společnost Nano Energies dostala příležitost dodat elektrickou energii do zvuku, světel a kytar pro odehrání koncertu kapely Tata Bojs v Praze. Celý koncert tak kapela odehraje na energii vyrobenou od konkrétních českých výrobců elektřiny z obnovitelných zdrojů.

Nano Energies se zavázala, že v den pražského koncertu dodá zdarma do sítě stejné množství elektřiny z obnovitelných zdrojů, jaké bude při koncertě spotřebováno. V tomto ohledu je Nano Energies jedinou energetickou společností na českém trhu, která dodává domácnostem i firmám elektřinu výhradně z obnovitelných zdrojů. „Podporujeme tím zejména konkrétní české výrobce elektřiny, kterými jsou převážně bioplynové stanice a princip toho, aby elekřina zůstávala na českém území a nekončila na energetické burze,“ říká o filozofii společnosti Nano Energies Robin Čumpelík.

Milan Cais o spolupráci s Nano Energies říká: Jsme si vědomi toho, že v úterý 25. října spotřebujeme v Hale na Letné poměrně dost elektrické energie. Člověk může mít dobrý pocit z povedeného koncertu, ale už ho nemusí mít tak skvělý ze skutečnosti, že po drátkách letělo kvůli té „srandě“ stovky kilowat. My jsme chtěli mít dobrý pocit po všech stránkách, tak jsme se domluvili s Nano Energies, že by do toho společného rybníku přiteklo od nich stejný díl energie z obnovitelných zdrojů. Zelená je dobrá a my ji máme rádi. A navíc někde jsem slyšel, že zklidňuje stav vědomí!

Naše podpora je možná na energetickou společnost nezvyklá, ale máme mnoho důvodů, proč koncert podpořit. Jsou nám sympatické texty na albu Ležatá osmička a styl či názory s jakými frontmani kapely vystupují. Album si často pouštíme v kanceláři a navíc Mardoša v minulých týdnech připravil texty pro náš první spot, který představíme právě před koncertem kapely v Praze,“ dodává Robin Čumpelík.

Nano Energies tak podpoří hlavní koncert celého Ležatá osmička tour, pražský koncert, který se uskuteční zítra 25. 10. v Praze v Hale Letná za účasti speciálních hostů. Výjimečný bude i výběr písní. Díky vystupujícím Clarinet Factory Vladimir 518 se dostane mimo jiné i na novinky z aktuálního alba Ležatá osmička – „Světová“ s Vladimirem 518 a „Písmenková“ s Clarinet Factory.

Pražský koncert počítá s neopakovatelnou hudební a vizuální show propracovanou do detailů, jak už bývá u Tata Bojs zvykem. Tentokrát se střípky nápadů rodily v hlavě autora scény Milana Caise téměř dva roky. Ten k tomu dodává: „Občas mě strašně baví vrhnout spoustu energie a času něčemu, co vás úplně a zcela vysává, ale vy stále máte pocit, že je to z nějakého důvodu důležitý. V perspektivním pohledu na planetu. Zemi je to vlastně čiré bláznovství se upínat k jednomu datu a jednomu večeru, který se navíc v té stejné podobě už nikdy nezopakuje, i když moje jediný přání je opakování. Takhle ale Tata Bojs bláznili vždycky a zřejmě to tak zůstane. Ještě, že z toho aspoň bude záznam.“ Celý koncert bude tentokrát kompletně zaznamenán s plánovaným vydáním na DVD v roce 2012.


 
Program bude mimořádně bohatý i co do počtu hudebních hostů. Mimo zmiňované Clarinet Factory a Vladimíra 518 se představí skupiny Longital Sunflower Caravan. Program celého večera popisuje stručně Milan: „Večer otevře krátce po 19. hodině vynikající duo ze Slovenska – Longital, pak je na podiu vystřídají v Praze už dobře známí Sunflower Caravan, no a potom se děj vůle boží… Uprostřed našeho setu přivítáme na podiu dva milé hosty alba Ležatá osmička - Clarinet factory a Vladimira 518, se kterými zahrajeme ve světové premiéře písně Písmenková a Světová. Zajímavostí taky bude přítomnost neuvěřitelných tanečníků a tanečnic DekkaDancers, se kterými nespolupracujeme poprvé. Ještě bych chtěl dodat, že v rámci koncertu dojde konečně v Praze ke křtu Ležaté osmičky. Jakým způsobem to proběhne, nemůžu teď prozradit, ale standardní to nebude. No a o levitujících předmětech v sále už se raději rozpovídávat nebudu…“ - s úsměvem doplňuje ještě Milan Cais.

CZ ∞ TOUR

6.10. Brno – Fléda, 14.10. Jablonec nad Nisou – Eurocentrum, 21.10 Ostrava – CoolTour, 22.10. Pardubice – ABC centrum, 25.10. Praha – Hala Letná, 1.11. Ústí nad Labem – klub Doma, 10.11. Plzeň – klub Buena Vista, 11.11. Mariánské Lázně – klub Na rampě, 12.11. Kadaň – KZ Orfeum, 17.11. Olomouc – S klub, 19.11. Vsetín – Klub 3 opice, 24.11. Dobříš – KS Dobříš, 26.11. České Budějovice – Slávie, 1.12. Zlín – Velké kino, 2.12. Raškovice – Na Ondráši

SK ∞ TOUR

se skupinami Para Billy Barman: 28.10. Košice – Koloseum, 29.10. Hrustín, 3.11. Trenčín – Piano, 4.11. Bratislava – MMC
 
Více informací naleznete na www.tatabojs.czwww.nano-energies.cz.

Profilový obrázek

Autor: Redakce Nazeleno.cz