fbpx

Kam se fotograf nedostane, tam nastrčí dron0

Drony se v posledním desetiletí rozšířily prakticky do všech oborů. Na trhu je ale nespočet modelů, které se značně liší. A to i v případě, že vybíráte pouze z dronů určených k domácímu použití.

Co je to dron?

Začněme ale hezky od začátku. Ne každý totiž ví, co to dron vlastně je. České označení tohoto zařízení by znělo „bezpilotní letoun“. Tento termín v nás však evokuje spíše armádní bezpilotní letouny. Ty mohou sloužit jako průzkumná letadla, ale i jako aktivní válečné stroje.

Mluvíme-li o „dronu“, zpravidla tím máme na mysli oproti armádním letounům mnohem menší a cenově výrazně dostupnější bezpilotní letouny.

Právě klesající cena, rostoucí výdrž na baterii a kvalitnější optika (jak si povíme níže) přispěly k tomu, že se tyto drony začaly těšit strmě rostoucí popularitě.

Drony určené k focení a natáčení videa

Malý dron, který se vám může vejít doslova do běžného batohu, dnes totiž dokáže obstarat snímky, jakými se dříve mohly chlubit jen profesionální několikačlenné štáby s technikou za několik milionů korun. Dnes vám pro dosažení obdobných výsledků stačí dron v hodnotě několika desítek, či dokonce pouhých jednotek tisíc korun.

S dronem můžete pořídit úchvatné záběry z výšky až několika stovek metrů – ať už jde o fotografie, nebo videa. Své záběry z dovolené dostanete na novou úroveň.

Co vše lze s dronem fotit a natáčet?

Dron využijete všude tam, kam se svými vlastními silami nedostanete a kde nemůžete rozložit stativ, případně když vám nestačí selfie tyč.

Dron je tedy skvělý pro pořízení zajímavých panoramatických fotek ze vzdálenosti až několika stovek metrů. Můžete sami sebe natočit na vrcholu skal nebo profesionálně nafotit svůj dům, který prodáváte. Nafotit můžete i komerční prostory své firmy a z materiálů poté sestříhat profesionální propagační video. Drony se ale hodí i na akční záběry a jsou s oblibou využívány například pro recenze automobilů za jízdy.

Má dron nějaké limity?

Zejména v případě použití v zahraničí si nejprve důkladně nastudujte místní legislativu. Použití dronů může být v některých zemích přísně regulováno. Pozor si také dejte v objektech, u kterých je focení přísně zakázáno. Jsou známy případy, kdy byli nevinní turisté s dronem podezřelí ze špionáže.

Na pozoru se musíte mít rovněž v hustě obydlených oblastech. I malým dronem, který kvůli vybité baterii neřízeně padá z několika desítek metrů, můžete někomu způsobit vážnou zdravotní újmu. Dron nechte doma i v případě nepříznivého počasí.

Dodržíte-li ale základní opatření, budete si užívat především benefity, které vám vlastní dron přinese. Tedy spoustu zábavy a dechberoucí záběry.

Foto: https://pixabay.com/photos/drone-man-drone-pilot-copter-3453361/

Autor: Komerční sdělení