fbpx

Jezdíte na horském, silničním či crossovém kole? S ElektroKitem z něj máte elektrokolo0

Máte kolo a chtěli byste i elektrický pohon? Nechte si ho přestavět na elektrokolo. Pomocí ElektroKitu můžete jezdit až 25 kilometrů za hodinu. Vaše běžné kolo bude vybaveno motorem, baterií a novými ovládacími prvky.

Již více než tři roky instaluje firma Citybikes sady EletroKit na nejrůznější typy jízdních kol. Druhou generaci sestavy používají stovky zákazníků, kteří dali novou šanci svému starému bicyklu a povýšili ho na elektrokolo. Každé kolo má velký elektrický potenciál, který lze využít s elektrifikační sadou ElectroKit.

Co je to ElectroKit?

ElectroKit je montážní sestava motoru, baterie a ovládacích prvků, která umožňuje předělat libovolné jízdní kolo na elektrokolo. Sestava se skládá z motoru, který je umístěn ve středu předního kola, nosiče s výsuvnou baterií, ovladače, senzoru otáčení pedálů a osvětlení.


Elektrifikační sada ElectroKit II. Foto: Citybikes.cz

Jakým způsobem Kit funguje a jaký má výkon?

Kit funguje jako pomocný pohon kola. V praxi to znamená, že jakmile otočíte pedály, aktivuje se motor a začne pomáhat v jízdě výkonem až 250 – 310W. Efekt je podobný, jako by vás při jízdě někdo tlačil. Běžný výkon normálního cyklisty je přibližně 250 W po dobu 2 hodin. Pokud jedete na kole vybaveném elektropohonem, je pomoc stejná jako dva páry náhradních nohou průměrných cyklistů. Pokud pomoc motoru vypnete, kolo stále funguje jako jízdní kolo bez jakéhokoli omezení.

Na jaká kola lze sestavu instalovat?

Kit lze instalovat na veškerá jízdní kola. Nejběžněji předělávaná jsou hojně rozšířená kola crossová a horská, výjimkou však nejsou ani kola skládací, městská kola, tříkolky pro dospělé či dokonce lehokola.


Exlusivní retro kolo MyCity Manchester s instalovanou elektro sadou. Foto: Citybikes.cz

Jaké jsou přednosti ElectroKitu?

Mezi výhody Electrokitu patří zachování stávajícího jízdního kola v provozu. Faktem také je, že především elektrokola nižší cenové kategorie nemají kvalitní zpracování, a proto jsou poruchová a těžká. U elektrokol nelze vybírat z různých velikostí rámů a tak se stává, že elektrokolo nesedí tak, jako kolo, které je vybráno s ohledem na výšku postavy. Náklady na pořízení ElectroKitu jsou výrazně nižší než celého elektrokola, přičemž kvalita motoru, baterie a dalších součástí je spíše vyšší než průměr. Cena kompletní sady ElectroKit II, kterou prodává a instaluje společnost je 17 326,- Kč včetně DPH. Ke každému nainstalovanému kitu dostane zákazník poukaz  na 10% slevu na nákup dalšího kitu, který může věnovat partnerovi či příteli, se kterým chce sdílet ektrické výlety „kolmo“.


Horské kolo s instalovanou sadou ElectroKit. Foto: Citybikes.cz

Kdo patří mezi typické uživatele ElectroKitu?

Jedná se obvykle o muže i ženy, kteří uvažují o každodenním využívání kola při cestě do práce. Další skupinou jsou lidé v předdůchodovém a důchodovém věku, kteří rádi jezdí na kole ale už je zmáhají delší výlety a stoupání. Pokud jsou například zvyklí jezdit v partách s cyklisty různého věku, pak je jim protivné, že se na ně musí čekat. Po elektrifikaci pak senioři čekají na juniory. Dojezd je totiž v kombinovaném provozu až 70 km a průměrnou rychlost lze hravě udržet na 20km/h!

Jakým způsobem lze kit pořídit a naistalovat?

Nejednodušší cestou je přivést kolo do prodejny Citybikes na náměstí Svatopluka Čecha 5, Praze 10 – Vršovicích. Elektrifikace kol provádíme prakticky každý den. Telefonicky se lze objednat na čísle 774 356 839. Instalace na jakékoli kolo stojí pouze 500 Kč. Kit lze koupit i prostřednictvím eshopu www.citybikes.cz a instalovat svépomocí. Také si můžete prohlédnout podrobný návod na videu.

Autor: Komerční sdělení