fbpx

Jednoduché řešení pro efektivní vytápění LARX0

Elektrické podlahové vytápění s využitím topných fólií nabízí spoustu výhod. Ty vůbec největší jsou nízkénáklady na pořízení a provoz a bezúdržbovost. Systém vytápění LARX UHLÍKOVÉFÓLIE.CZ se díky jeho malé tloušťce hodí do všech typů staveb. Elektřina je nejdostupnějším a nejrozšířenějším zdrojem energie, topit elektřinou je tedy z pohledu logistiky nejjednodušším a nejefektivnějším způsobem vytápění nejen rodinného domu.

Jak fungují topné fólie

Uhlíkové topné fólie jsou celoplošným nízkoteplotním systémem vytápění s 99% účinností. Tedy ze 100 W elektrické energie vyrobí téměř 100 W tepla. Díky tomu, že je teplo vyráběno přímo ve vytápěné místnosti, nevznikají žádné ztráty jeho rozvodem. Topné fólie navíc nezpůsobují vysychání vzduchu nebo víření prachu, což z nich dělá ideální alternativu pro lidi s dýchacími problémy.

Topné fólie jsou odporovým způsobem topení. Jejich tloušťka se pohybuje do 1 mm, jsou tedy velmi tenké a v celkové výšce skladby podlahy zanedbatelné. Nosnou část topné fólie tvoří dva zatavené PET pásy, mezi nimiž je nanesen odporový topný prvek, který je tvořen uhlíkovou pastou.

Možnosti instalace topné fólie

Existují dvě možnosti, kam v podlaze umístit uhlíkovou topnou fólii. Pokud máte obytnou místnost s laminátovou nebo jinou skládanou podlahou, nejvhodnější je instalace uhlíkové topné fólie přímo pod svrchní nášlapnou vrstvu podlah. V případě realizace jiné než skládané podlahové krytiny, např. dlažby, není použití uhlíkové topné fólie přímo pod krytinu možné, protože přímo na uhlíkovou fólii nelze nic lepit. Řešením je umístění topné fólie pod systémové podlahové desky nebo vrstvu potěru. Topná fólie tedy nebude topit přímo do místnosti jen skrz podlahovou krytinu, ale také skrz vrstvu potěru nebo desek.

Náklady na pořízení, provoz a údržbu topných fólií

Výdaje na pořízení jsou v případě systému vytápění LARX UHLÍKOVÉFÓLIE.CZ nižší než u teplovodního podlahového topení, kde k samotnému systému podlahového vytápění je potřeba přičíst náklady na kvalitní zdroj tepla. Při pořízení je třeba zvážit také faktor časové náročnosti instalace systému vytápění. Z tohoto pohledu jsou uhlíkové fólie jasným vítězem. Instalace topných fólií je rychlá, jednoduchá, a tedy i levná.

Uhlíkové fólie jsou elektrickým systémem vytápění. Jediným pravidelným ročním nákladem je revize elektroinstalace, která by se měla dělat každý rok, nezávisle na zdroji vytápění. Topných fólií se tedy netýká revize kotle, odvodu spalin atd. Další přínos uhlíkových fólií je vznik nároku na energetickou sazbu D57d. Nízký tarif platí pro celý objekt, takže i náklady na elektřinu pro běžný provoz domácnosti (mimo vytápění) jsou nižší. 

V případě zájmu o vytápění pomocí uhlíkových fólií doporučujeme obrátit se na profesionály, kteří Vám pomohou se zpracováním projektu a jeho realizací.

Autor: Komerční sdělení