fbpx

Jasný návod jak získat stavební povolení0

Získat stavební povolení na novostavbu je od nového roku opět o něco složitější. Není divu, že se stavebníci v současných pravidlech ztrácí a neví, jaké technologie jsou v cestě za vysněným bydlení nutné.

Jedním z řešení je instalace řízeného větrání s rekuperací tepla a využití obnovitelného zdroje tepla například v podobě krbové vložky. Při posuzování novostavby se v první řadě hodnotí architektonická stránka stavby. Důležitá je kompaktnost, správná orientace stavby pro lepší využití sluneční energie a vhodný tvar střechy pro eventuální efektivní umístění solárních panelů. Ne vždy je však možné docílit výše uvedených požadavkům s ohledem na stávající zástavbu nebo orientaci a umístění pozemku. Řízené větrání a krbová vložka jsou pak jistotou.

Krb jako strategický krok k energetické nezávislosti

Pořízení krbové vložky slouží nejen k doložení požadovaného využití obnovitelného energetického zdroje. Ve velmi napjaté situaci na energetickém trhu je navíc vhodné i z hlediska úspor a k docílení větší nezávislosti na plynu nebo elektřině. Je ale pravdou, že v utěsněných domech, kde je navíc využito řízené větrání, nemůže být instalována jakákoliv krbová vložka. Naopak musí splňovat velmi přísná kritéria na těsnost celého systému a nezávislost na vzduchu z místnosti. Ideální je pak oslovit prověřeného výrobce krbových vložek a komínových systémů, kteří jsou schopni dodat funkční a vyhovující typ. Společnost Schiedel nabízí produkt, kterým zabijete dvě mouchy jednou ranou. V monolitickém komínové tělese Kingfire je totiž zabudována i krbová vložka plně nezávislá na vzduchu z místnosti. Výhodou je rychlá a jednoduchá instalace. Oproti běžnému komínovému tělesu a na něj napojené krbové vložce, zabírá Kingfire cca polovinu plochy. Pro moderní interiér je pak zásadní těsnost celého systému a nezávislost na vzduchu z místnosti. Vzduch potřebný k hoření se totiž po zatopení v kamnech začne nasávat zvenčí samostatnou šachtou umístěnou v komínovém tělese.

Jeden všestranný dodavatel = méně starostí

Sázka na společnost Schiedel se vyplatí s i s ohledem na výběr řízeného větrání. Tento tradiční výrobce komínových systémů se dnes zaměřuje na ucelená řešení pro tepelnou pohodu interiérů. Stavebníci rodinných domů tak mohou využít kombinaci komínového tělesa s integrovaným krbem Kingfire a řízeného větrání s rekuperací tepla KombiAir. Celý systém je dodán na klíč a zákazník získá vše na jednom místě. Na část investice mohou navíc požádat o státní dotaci.

Řízené větrání s rekuperací tepla výrazně zvýší komfort bydlení

Srdcem řízené větrání s rekuperací tepla KombiAir je jednotka @Zehnder. Tato technologie zatočí s problémem špatné kvality vnitřního prostředí čím dál dokonaleji zateplených budov a zároveň minimalizuje úniky tepla, ke kterým dochází při běžném otevírání oken. Řízené větrání KombiAir zajistí pravidelný a dostatečný přísun pročištěného venkovního vzduchu, který je ohříván ve výměníku tepla. Zabudované entalpické výměníky umí upravit i vlhkost přiváděného vzduchu. Filtry Microban® vyčistí venkovní ovzduší od pachů i alergenů a výrazně uleví alergikům například v pylové sezóně. S řízeným větráním KombiAir ale pocítí výrazné zlepšení života prakticky každý. V dobře větraných prostorách se lépe spí, člověk se budí odpočatý a přes den má více energie. Jelikož trávíme v interiérech mnohem více času než dříve, ovlivňuje kvalita vnitřního prostředí náš život více, než si připouštíme. Jednotka KombiAir navíc vyniká energetickou účinností až 95%, nízkou spotřebou a výjimečně tichým povozem, který není u konkurence samozřejmostí.

Autor: Komerční sdělení