fbpx

Partneři sekce

Jaro je tu! Ideální čas pomýšlet na střešní fotovoltaiku0

Finanční úspora, energetická soběstačnost, šetrnost k životnímu prostředí. To jsou nejčastější důvody, proč majitelé rodinných domů uvažují o pořízení střešních solárů.

Zájem o malé fotovoltaické elektrárny (FVE) roste, v rámci dotačního programu pro domácnosti Nová zelená úsporám se během letošního března vyhoupl dokonce na historické maximum. Solární elektrárny tak i díky dotacím představují rozumnou investici, která se vyplatí. Řada domácností s její instalací zároveň řeší, co s elektřinou, kterou nespotřebuje. Jednou ze zajímavých možností je nabídka od Bohemia Energy.

Elektřina je fyzikální jev, u kterého platí, že v každém okamžiku musí být vyrobená elektrická energie ihned spotřebovaná. „V případě, že tedy elektřinu, kterou vyrobí vaše malá fotovoltaická elektrárna, v domácnosti sami nespotřebujete, máte dvě možnosti: buď ji dodáte do sítě, kde ji využijí jiní spotřebitelé, anebo si ji uložíte do vlastní baterie,“ vysvětluje Libor Holub, obchodní ředitel Bohemia Energy.

Jelikož dnešní pravidla zatím neumožňují, abyste si přímo vybrali jiného spotřebitele a jemu své přebytky prodali, vyberte si pro řešení FVE šikovného dodavatele, který od vás přebytky odebere za nejvýhodnějších podmínek.

Transparentní výkup

Stoprocentní využití přebytků z FVE nabízí Bonus S-Power od Bohemia Energy. Jedná se o jednoduchý a transparentní výkup, kdy nepotřebujete mít nainstalovanou žádnou aplikaci. Přitom za vaši energii dostanete v každé hodině její aktuální tržní cenu. Výsledek, kolik jste spotřebovali ze sítě, kolik jste do sítě dodali a kolik jste za to dostali, vidíte každý měsíc ve vyúčtování.

Řešení Bohemia Energy navíc nemá paušální poplatek, ale cenu za službu výkupu energie, a to 300 Kč/MWh bez DPH. „Navíc pro klienty, kteří si zároveň pořídí elektrárnu od nás, je služba na první dva roky zcela zdarma,“ dodává Libor Holub.

Směna probíhá ne za předem stanovenou cenu, ale za tržní cenu elektřiny. Ta je většinou nejvyšší v poledne. Tedy přesně v době, kdy FVE generuje největší přebytky a vy jste nejčastěji mimo domácnost. Zákazníci Bonus S-Power tak například v loňském roce dosáhli na průměrnou výkupní cenu 984 Kč/MWh, v tom předcházejícím dokonce 1 342 Kč/MWh.

Výhodné ve všech směrech

Výkupy přebytků jsou s Bonus S-Power optimalizovány automaticky, aniž by byla potřeba nějaká chytrá regulace. Dodávka do sítě u Bohemia Energy není nijak limitována, takže můžete bez obav odjet na letní dovolenou. Nanejvýš vás pak třeba překvapí nulový účet za elektřinu za měsíc, který jste strávili na dovolené.

Navíc tím, že vybudujete fotovoltaiku, zhodnotíte svou nemovitost. Zařízení zvyšuje prodejní cenu objektu a při jednání s potenciálním zájemcem budete v lepší vyjednávací pozici.

Jak probíhá instalace domácí solární elektrárny na rodinném domku, se můžete podívat zde.

Autor: Komerční sdělení