fbpx

Japonský interiér vybízí ke zklidnění a meditaci0

Japonský architekt Uoya Shigenori rekonstruoval 100 let starý dům v Kjótu. Výsledkem je krásný interiér, který by se dal označit jako minimalistický, ale k chladnému minimalismu, jak si ho většinou představujeme, má hodně daleko. Podívejte se.

Obývací pokoj domu, Foto: Maana Homes

Cílem rekonstrukce bylo zachovat unikátní dřevěnou konstrukci domu a celkově ho proměnit na místo pro odpočinek a kontemplaci. Opravený dům totiž slouží k ubytování hostů. Znamenalo to hlavně odstranit staré vinylové obklady stěn a obnažit dřevěnou konstrukci domu a hliněné zdi. Právě ty nyní tvoří jeden z hlavních estetických prvků interiéru.

Původní estetické prvky pak doplnil tmavý nábytek a střídmé dekorativní prvky. Podlahy tvoří slaměné japonské rohože tatami. Architekt ovšem s ohledem na moderní životní styl výrazně změnil dispozici domu. Malou kuchyň umístil do větší místnosti a prostor pro vaření je nyní výraznějším středem domu.  Do bývalé kuchyně pak umístil koupelnu. Nádobí v kuchyni pochází od lokálních výrobců.

Reklama

Dům je koncipován jako místo pro odpočinek a celkové zklidnění života. Ubytovaní hosté zde mohou například nerušeně meditovat nebo cvičit jógu.

Foto: Maana Homes

Autor: Michal Doležel

Pro Nazeleno.cz píše články hlavně s tematikou energetiky, obnovitelných energií, chytrých domácností a dalších nejrůznějších zajímavostí.