fbpx

Partneři sekce

Jaký typ tepelného čerpadla zvolit?0

Tepelná čerpadla se stávají čím dál častější volbou zákazníků pro jejich četné výhody. Ať už se jedná o novostavbu nebo stávající objekt, tepelné čerpadlo je vhodnou volbou vytápění domu. Pojďme se podívat na všechny čtyři typy tepelných čerpadel a jejich výhody.

Tepelné čerpadlo – Vzduch/voda

Tepelné čerpadlo typu vzduch/voda je nejprodávanější a nejoblíbenější variantou zákazníků pro jeho četné výhody a univerzální využití.

Tento typ tepelného čerpadla nevyžaduje velké přípravy pro jeho instalaci, není nutné vyřizovat stavební povolení ani zajišťovat vrt do zeminy. Jeho instalace je snadná a vcelku rychlá. Investice do tepelného čerpadla vzduch/voda se vám několikanásobně vrátí, jeho poměr ceny a výkonu je vyloženě skvělý. Tepelné čerpadlo vzduch/voda se totiž vyznačuje svým stabilním a vysokým výkonem a příznivými pořizovacími náklady.

Mezi další výhody bychom zařadili jeho dlouholetou životnost, která se pohybuje až okolo 30 let. Společnost Tenaur, která dodává na český trh kvalitní tepelná čerpadla vzduch/voda, navíc zajišťuje pravidelný servis nainstalovaných tepelných čerpadel pro jejich správné fungování.

Tepelné čerpadlo – Voda/voda

Jestliže vlastníte vodní tok nebo nádrž, jako je například rybník nebo dvě studny, můžete uvažovat o instalaci tepelného čerpadla typu voda/voda. V opačném případě však jeho instalace nebude pro vás to pravé. Využití veřejných zdrojů pak z pravidla nebývá možné.

Díky stálé teplotě ve studni má tento typ tepelného čerpadla stabilní výkon, který považujeme za velmi vysoký. Samotná instalace také není náročná. Výhodu pak mají majitelé pozemků v oblasti termálních pramenů nebo geotermální aktivitou, kde se výkon čerpadla ještě zvyšuje.

Tepelné čerpadlo – Země/voda

Tepelné čerpadlo fungující na principu země/voda je vhodnou volbou pro chladnější oblasti České republiky. Pro výrobu energie totiž využívá tepelnou energii ze země, která se stává stabilním a nevyčerpatelným zdrojem energie. Není závislé ani na ročním období.

Komplikovanější může být jeho instalace, kdy pro jeho větší rozměry je nutný větší prostor, než například v případě tepelného čerpadla vzduch/voda. Je možné využít vertikální vrt do země, někdy je však nutné vyřídit stavební povolení.

Tepelné čerpadlo vzduch/vzduch

Poslední typem je tepelné čerpadlo vzduch/vzduch, které se nejvíce využívá pro menší neodizolované prostory. Využití tedy najdeme v kancelářích, komerčních objektech nebo pro malé bytové jednotky. Jeho výkon totiž není až tak vysoký a jedna jednotka není dostačující pro velké prostory.

Tento typ tepelného čerpadla se vyznačuje nízkými pořizovacími náklady, designem, který se hodí do vnitřních prostor a možnost využití čerpadla také jako klimatizace.

Získejte dotaci pro své nové tepelné čerpadlo

Při výběru tepelného čerpadla vsaďte na kvalitu a zkušenosti společnosti Tenaur, která je předním dodavatelem tepelných čerpadel v České republice. Společnost Tenaur vám navíc pomůže získat dotaci na vaše nové tepelné čerpadlo v rámci programu Nová zelená úsporám, která vám může ušetřit až polovinu celkových nákladů.

Autor: Komerční sdělení