fbpx

Jaké jsou druhy speciální pracovní obuvi. Víte, po které botě sáhnout?0

Na trhu jsou desítky druhů pracovní obuvi. Ač má každá z nich svůj účel, mnohdy je složité se v širokém sortimentu zorientovat.

Pracujete ve zdravotnictví? Pak není v čem tápat, bílá pracovní obuv je sázka na jistotu. Ale po jaké botě by měli sáhnout například stavaři či chemici? Pojďme si společně představit nejčastější druhy pracovní obuvi.

Kotníková obuv je vhodná zejména pro práci venku

Stavaři, silničáři a zkrátka všichni ti, co pracují v náročnějším terénu nebo s těžší technikou, by měli sáhnout po kotníkové obuvi. Pevná bota ochrání celou nohu, zafixuje kotník a často má také ocelovou špičku, která prsty ochrání před případným nárazem. Moderní materiály zajistí odvod potu, zabrání pronikání vlhkosti a zaručí komfortní nošení. ARDON má na výběr hned několik druhů kotníkové obuvi, které se liší nejen materiálem, ale i vzhledem. Vybere si tak opravdu každý.

Polobotky zaručí pohodlí v nenáročném terénu i v obchodě

Pracujete v obchodě, kde denně nachodíte několik kilometrů, a chcete, aby vaše nohy zůstaly bez následků? Pak je kvalitní obuv to nejdůležitější. Polobotky mají silnou podrážku a zajišťují nejen pohodlnou chůzi, ale také odvod potu a tepelnou izolaci. A jako bonus na noze i dobře vypadají.

Sandály jsou ideální volba na léto

Horké letní dny jsou pro nohy mnohdy to nejhorší. Chodidla se nadměrně potí a při nesprávném výběru obuvi může docházet ke vzniku různých druhů plísní. Proto jsou na léto nevhodnější boty sandály. Ty mají pevnou podrážku, fixují chodidlo, ale zároveň jej nechávají volně dýchat a cirkulující vzduch chodidlo chladí.

Navíc, například v nabídce ARDONu, se můžete setkat i se speciálními sandály, které disponují zpevněnou špičkou, která ochrání vaše prsty před případným nárazem. Díky tomu tak sandály mohou nosit například i skladníci či pracovníci v oblasti těžkého průmyslu, kde je riziko pádu předmětů na chodidlo vyšší.

Poloholeňová obuv vydrží opravdu všechno

Hledáte botu, která snese opravdu vše? Pak jste ji právě našli. Poloholeňová obuv je odolná vůči olejům, pohonným hmotám, kontaktnímu teplu až o síle 300 °C, je antistatická a neobsahuje kovové části. Také nohu chrání před hrubým povrchem, špatným našlápnutím i nepříznivým počasím. Podtrženo sečteno, v téhle botě vás nic neohrozí.

Holínky pro chemiky i lesníky

Tento typ obuvi ocení zejména pracovníci, kteří se nachází ve vlhkém prostředí. Díky holínkám zůstanou nohy v suchu a bezpečí. Tato pracovní obuv by neměla chybět ani tomu, kdo přichází do kontaktu s chemikáliemi. Při výběru si však dejte pozor na dostatečnou kvalitu materiálu a celkového provedení. Noha by se v holínkách neměla potit.

Bílá obuv do zdravotnictví i potravinářství

Právě bílá barva je znakem čistoty a hygieny. I proto se bílá obuv využívá tam, kde je hygiena na prvním místě. ARDON nabízí nejen bílé polobotky, ale například i sandály, které oceníte zejména v horkých letních dnech. I přestože jsou více otevřené, splňují bezpečnosti prvky, jako například měkčenou podrážku, pevný opatek a špičku.

Ať už tedy pracujete v jakémkoliv oboru, vždy máte na výběr z celé řady vhodné obuvi. Na kotníkové boty i polobotky je tradičně spoleh a ani pracovní sandály nejsou pro práci v nebezpečném prostředí překážkou. Stačí si jen vybrat na základě osobních požadavků, prostředí a ročního období a můžete mít bezpečnou pracovní obuv takřka na míru.

Autor: Komerční sdělení