fbpx

Jaké jsou aktuální trendy v oblasti psího krmiva?0

Trh s krmivy pro psy se neustále vyvíjí. Výrobci reagují na nové poznatky o výživě a zajímají se také o zákaznické preference. V posledních letech se objevují nové trendy, které zahrnují rostoucí zájem o zdraví, udržitelnost a specifické potřeby našich čtyřnohých mazlíčků. A právě tomu se budeme v dnešním článku věnovat.

Ekologické a udržitelné možnosti

Tyto dvě vlastnosti jsou stále více v centru pozornosti i v oblasti psího krmiva. Výrobci reagují zavedením udržitelnějších zdrojů proteinů. Například hmyzího nebo rostlinného. Rovněž se zvyšuje použití recyklovatelných nebo biologicky rozložitelných materiálů pro balení granulí. Tento trend nejenže chrání životní prostředí, ale často přináší i benefity pro psy.

Pokud vás to zaujalo, pak můžete pořídit takové krmivo pro psy od Panakei.cz. Jejich cílem, kterého chtějí dosáhnout do roku 2030, je stát se kompletně udržitelnou firmou s minimální uhlíkovou stopou na životní prostředí.

Superpotraviny a speciální doplňky

Běžnou součástí krmiv se také začínají stávat superpotraviny jako quinoa, sladké brambory nebo bobule goji. Tyto ingredience jsou vybírány pro své antioxidační vlastnosti a schopnost podporovat celkové zdraví vašeho psa. Speciální doplňky, jako jsou probiotika a glukosamin, jsou přidávány pro podporu trávicího zdraví a kloubů. Mohou je také obsahovat i kvalitní psí pamlsky.

Individuálně přizpůsobená krmiva

Některé firmy nabízejí krmiva formulovaná na základě specifických nutričních potřeb daného psa, které jsou určeny na základě informací poskytnutých majitelem psa. Tento přístup zajišťuje, že každý pes dostane krmivo, které nejlépe vyhovuje jeho jedinečným potřebám. Což zajisté ocení obzvláště ti, kteří mají psa na dietě nebo s alergiemi.

Vývoj jde neustále kupředu, a jak jste si sami mohli přečíst, oblast psího krmení a granulí není výjimkou.

Zdroj foto: HBS / Adobestock.com

Autor: Komerční sdělení