fbpx

Jaká zvolit kritéria při výběru nových oken?0

Zvažujete výměnu stávajících oken, případně vchodových dveří? Na výběr samozřejmě máte z více produktů, které se v mnohém liší. V tomto článku se dočtete, na co byste se měli primárně soustředit.

 

Podle jakých kritérií vybrat nová okna či vchodové dveře? Záleží na mnoha faktorech, počínaje pořizovací cenou a vzhledem konče. Samozřejmě že se dřevěná, hliníková i plastová okna shodně osvědčí, nicméně rozdíly mezi nimi přece jen existují a některé jsou dokonce markantní.
Dřevo, plast nebo hliník? Toť otázka
Na tento dotaz nelze dát uspokojivou odpověď. Mnohdy totiž rozhoduje lokalita a také osobní preference jednotlivých lidí. Přesto se lze lépe orientovat dle následujících kritérií:
  • Cena pochopitelně zajímá většinu lidí, i když ne nutně na prvním místě. Z tohoto hlediska jsou na tom nejlépe plastová okna a vchodové dveře, které také patří v současné době k nejvyhledávanějším. Jejich pestrou nabídku si proto prohlédněte tady.
  • Tepelně-izolační vlastnosti jsou hned v těsném závěsu. I v tomto ohledu přitom vévodí výrobky z plastu, díky nimž tedy vyzrajete na rozmary počasí, jakož i na hluk z ulice.
  • Údržba a do třetice bod pro plastová okna. Naopak u oken dřevěných počítejte s tím, že se o ně budete muset náležitě starat.
  • Co se týče životnosti, plast poprvé zaostává, když vydrží zhruba 50 let. Mnohem lépe jsou na tom hliníková okna, jež navíc patří k velice odolným, i okna ze dřeva, která Vám (a nejen Vám) mohou vydržet stovky let.
  • Vzhled a šetrnost k životnímu prostředí sice uvádíme až na závěr, to ale v žádném případě neznamená, že by tato kritéria byla méně důležité. A jak asi mnozí z Vás tuší, dřevěná okna jsou z estetického a ekologického hlediska nedostižná.
Malý tip na závěr: pokud jste se již nyní rozhodli pro plastová okna či vchodové dveře, vyzkoušejte e-shop Oknoplastik.cz. Čekají zde na Vás zajímavé ceny i možnost profesionální konzultace. A rovněž výrobky z hliníku či ze dřeva jsou u nás k dostání.

Autor: Komerční sdělení