fbpx

Jak zvládnout splácení více půjček najednou0

Leasing na auto, půjčka na novou kuchyň, úvěr na novou televizi, a tak dále… Máte půjčky snad na všechno a už se neorientujete v jejich splácení? Poradíme vám, jak to zvládnout!

Vzít si půjčku na cokoliv dnes není žádný problém. A protože si chceme život užívat, dokud to jde a dopřát si i ty věci, které bychom si normálně nemohli dovolit, často volíme nějakou formu půjčky peněz, ať už je to leasing, úvěr nebo hypotéka. Snadno se však může stát, že si půjček vezmeme příliš mnoho a najednou jde téměř celá výplata na splátky. Této situaci je samozřejmě daleko lepší předcházet a půjčovat si s mírou a rozumem. Pokud jste se však v této situaci již ocitli a není cesty zpět, máme pro vás tipy, jak celou situaci zvládnout, neplatit zbytečně vysoké úroky několika institucím zároveň a celkově si tak ve splácení vašich půjček udělat pořádek.

Zkuste sloučení půjček do jedné 

Pokud patříte mezi ty, kteří mají několikero půjček rozházených u různých institucí, ať už jsou to banky nebo jiní poskytovatele finančních služeb, řešením pro vás může být sloučení všech těchto půjček do jedné. Jde o tzv. konsolidaci půjček

Konsolidace má několik výhod:

  • Můžete dosáhnout nižší úrokové sazby
  • Máte jedno datum splatnosti u jedné instituce
  • Neplatíte mnoho transakčních poplatků

Konsolidace funguje tak, ze požádáte vybranou banku nebo jinou instituci o sloučení vašich půjček. Daná instituce vyplatí veškeré vaše stávající půjčky a poskytne vám úvěr na splacení této částky, kterou byla nucena vynaložit na úhradu vašich závazků. 

Velkou výhodou je, že budete platit jednotnou úrokovou sazbu. Splácení více půjček je díky různým úroků a transakčním poplatkům často velmi nevýhodné a právě konsolidace může být řešením. Navíc budete platit jen jednu splátku měsíčně a nemusíte tak mít obavy, že na některou půjčku zapomenete. S výběrem banky nebo jiné instituce pro konsolidaci vašich půjček vám může pomoci on-line srovnávač.

Řešením může být i nový úvěr

Jinou možností, jak si poradit s více splátkami najednou je pak vzít si nový úvěr, kterým předčasně splatíte všechny vaše stávající půjčky a splácíte pak jen tento vás jediný úvěr. V podstatě jde o ten samý princip, jako je konsolidace, jen si celou záležitost řešíte sami a vyhnete se tak poplatkům za konsolidaci. Mrkněte na aktuální nabídku úvěrů a zvažte i tuto možnost. Nebo si rovnou v kalkulačce úvěrů spočítejte, který by se vám vyplatil.

Jediným zádrhelem na celé věci jsou pak poplatky za předčasné splacení úvěru. Je potřeba se pozorně podívat, za jakých podmínek jste uzavřeli své stávající úvěry a zda nebudou poplatky za jejich předčasně splacení enormní natolik, že by se vám jejich brzké splacení nevyplatilo. 

Autor: Komerční sdělení