fbpx

Jak zvítězit nad plísněmi a nadměrnou vzdušnou vlhkostí?0

Orosená okna, zrcadla, těžký vzduch, nebo dokonce plísně v rozích či pod vanou, to jsou projevy nadměrné vzdušné vlhkosti. Jak na ně?

Vodní pára obsažená ve vzduchu se sráží na chladných hladkých plochách a vytváří se kapky. To je první varovný signál. Následně na některých místech můžeme pozorovat lehké zašedlé či dokonce začernalé mapy tvořené vznikajícími plísněmi. Ty se tvoří zejména tam, kde vzduch hůře proudí, jako například v rozích, na stěnách za nábytkem, okolo vany, umyvadla či pod sprchovým koutem. Nadměrná vlhkost tvoří ideální prostředí pro růst plísní, které mohou způsobovat zdravotní komplikace.

Je důležité udržovat nadměrnou vlhkost na optimální úrovni

To se ale snadněji řekne, než udělá. Proti nadměrné vzdušné vlhkosti funguje intenzivní větrání. Je potřebné na několik minut otevřít okna a dveře dokořán a vytvořit průvan tak, aby se vzduch v místnosti vyměnil. Často ovšem tato metoda není možná nebo nestačí.

Pomoc přináší pohlcovač vlhkosti Ceresit Stop Vlhkosti AERO 360°. Nepotřebujete žádné baterie ani elektrickou energii.

Funguje na základě speciálních tablet, které nasávají vlhkost ze vzduchu a sráží ji v tekutinu, která se shromažďuje ve spodní části nádoby. Tato tableta vydrží 1-2 měsíce v závislosti na velikosti místnosti a koncentraci vzdušné vlhkosti. Navíc pohlcuje i pachy. Nyní existuje i speciální limitovaná levandulová edice. Lehounká vůně přinese pocit provoněných levandulových strání z Provence. 

Můžete zakoupit zde.

Jsou ovšem místa, která jsou na udržení optimální vlhkosti náročnější. Takovým místem je koupelna. Zde se opakovaně vytváří extrémní nárazová vlhkost, která vzniká zejména při sprchování a koupání.

Také bojujete s vlhkostí v koupelně?

Zde dokáže pomoci silný bojovník. Ceresit Stop Vlhkosti AERO 360o KOUPELNA je pohlcovačem nové generace. Byl vytvořen speciálně pro absorpci většího množství vlhkosti, která se tvoří právě v koupelně. Široké otvory ve speciálním tvaru a sklonu zvyšují výkon nasávání vlhkosti.

Užívejte si zdravého prostředí u vás doma.

www.stop-vlhkosti.cz

Autor: Komerční sdělení